Na dovolené Vám nesmí chybět cestovní pojištění

Ještě nedávno jsme šíleli z vánočního úklidu, pečení a shánění dárků, a teď abychom už se pomalu ale jistě chystali na svátky velikonoční. Rychle to uteklo a místo úklidu sněhových závějí už teď budeme lítat se sekačkou. A stejně tak jako rychle utekl tento čas, se i velice kvapným krokem přiblíží léto. Prázdninové měsíce, znamení volnějších večerů, uvolněnější atmosféry a zejména dovolených!! Jasně, že se své práci chcete věnovat naplno, ale ten minimálně týden slastného odpočinku vám zcela jistě prospěje.

Jak už se vidíme pod palmami …

Tak jsme se teď krásně zasnili a duchem se přenesli do horkého léta, kdy už se vidíme při relaxaci. Každý po svém – někdo v přírodě, v kempu, v horách, někdo na pláži u moře. Všichni ale budeme mít něco společného. Z růžového obláčku bychom se měli na chvíli přesunout do reality a počítat také s tím, že ta vytoužená dovolená nemusí dopadnout jen podle našich nejkrásnějších představ.

Co s tím?

Není důležité, kde svou dovolenou budete trávit, důležité je, abyste se vrátili živí a zdraví. A to nejmenší co pro pocit bezpečí a jistoty můžete udělat, je sjednat si cestovní pojištění. Nestojí svět, ale ten váš budoucí svět vám může v případě nečekané události zachránit. Už takhle je velice nepříjemné kazit si dovolenou nečekaným úrazem či podobnou nemilou akcí, natož se ještě nervovat s tím, že nevíte co s tím, a že vám to serve kapsy.

Jak se pojistit na dovolenou?

Ačkoliv jeden nikdy neví, pravděpodobně asi víte, jaká bude náplň vaší dovolené a čím zhruba se na ní budete zabývat. Podle toho pak můžete sestavit svoje cestovní pojištění. Určitě se zamyslete nad následujícím:

  • Naprostým základem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh – ačkoliv vám srdečně přejeme, aby vaše dovolená proběhla na jedničku, bohužel, vždy se může něco pokazit a tento základ vás ochrání při náhlém úrazu nebo akutním onemocnění. Z tohoto pojištění se zaplatí náklady, které vzniknou při nezbytné léčbě či ošetření. Zahrnují se sem například náklady na hospitalizaci či operaci, na ošetření u zubaře, na cestu do nemocnice atp. Tento základ má ale také své limity – výlukou může být například ošetření v neregistrovaném zdravotnickém zařízení, komplikace od konce 6 měsíce těhotenství, náklady spojené s pohlavními chorobami či pouze kosmetickými zákroky, při vrcholovém sportování a další. Samozřejmě se spousta aktivit (jako jsou různé druhy sportů) dají připojistit. Pro klid duše je rozumné nastavit si dostatečný limit pro plnění pojištění léčebných výloh.

  • Co by vám ještě nemělo chybět je úrazové pojištění. To se uplatňuje při vyšších nákladech na lékařské ošetření, trvalých následcích úrazu, plné invaliditě, ale také při smrtelných úrazech. Z úrazového pojištění se částečně hradí i příjem po dobu následné pracovní neschopnosti. Takové pojištění většinou bývá součástí životního pojištění, pakliže ale vyhovující pojištění nemáte, před cestou na exotickou dovolenou byste určitě měli toto sjednat jako součást cestovního pojištění.

  • Asi to nejmenší zlo, které by se vám na cestách mohlo stát, je odcizení zavazadel. Samozřejmě je to nepříjemná záležitost, ale rozhodně lepší, než pobyt v nemocnici. Své kufry si ale také můžete pojistit – v případě, že byste je ztratili, nebo by vám je někdo ukradl ze zabezpečeného prostoru, máte nárok na odškodnění.

  • Také by se mohlo stát, že na dovolené neublížíte sobě, ale někomu druhému, nebo třeba způsobíte škodu na cizím majetku. V takových případech je nasnadě mít sjednané pojištění odpovědnosti. Historky o tom, jak někdo nepojištěný musel poškozenému zaplatit statisíce až miliony jako odškodné (za ošetření, ušlý zisk, či trvalé následky) opravdu nejsou jen „městské legendy“ …. Zrovna toto pojištění byste neměli podceňovat, protože na dovolené lehce podlehnete adrenalinu a nenadálé neštěstí může být na světě.

Můžete si vymyslet dovolenou jakou chcete, pro všechno najdeme odpovídající cestovní pojištění. Základem je pouze stanovit si délku cesty a její přibližnou náplň. O zbytek se postará srovnávač pojištění, který najde to pravé pro vás. Těch pár kliknutí na online kalkulačce a těch pár korun za pojištění denně, vám může v případě nouze výrazně pomoci.

Přeci chcete jet spokojeně na dovolenou i příští rok ))

 

Mohlo by Vás také zajímat:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct