Alpenverein

Co je Alpenverein

V překladu z němčiny je to „Alpský spolek“, který je největší horolezeckou zájmovou organizací na světě sdružující alpské spolky jednotlivých zemí. Členem Alpenvereinu se stanete úhradou členských příspěvků. V principu si nekupujete pojistku a neplatíte pojistné. Každý člen Alpenvereinu má automaticky sjednáno pojištění Alpenverein Weltweit Service, které kryje rizika při provozování veškerých volnočasových, sportovních a outdoorových aktivit během dovolené nebo na služebních cestách. 

Výhody členství pro rodiny

Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám, ale nejen jim. Rakouský Alpenverein  tvoří 197 sekcí a pojištění a všeobecné výhody jsou stejné pro všechny. Jednotlivé sekce a jejich zastoupení mohou svým členům poskytovat i další benefity. U rodin, kde oba rodiče patří ke stejné sekci obdrží děti bez vlastních příjmů členství včetně pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče vychovávající děti sami, ale děti je nutné přihlásit. 

Poslání Alpenvereinu

K nejvýznamnějším úkolům patří provozování vysokohorských sportovních aktivit, jako je pěší turistika, horolezectví, lyžování a dalších moderních horských sportů. Dalším úkolem je vzdělávání  odborníků a péče o nezbytnou infrastrukturu, kterou tvoří horské chaty, cesty, lezecká zařízení apd. Alpenverein také poskytuje poradenství a informace například prostřednictvím svých svazových map, odborných časopisů a internetových stránek. 

Ubytování a další bonusy

Členové Alpenvereinu mohou využívat slev na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého a Jihotyrolského spolku, které činí 10 eur. Na dalších 1300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Slovinsku, Belgii, Dánsku, Lucembursku, Nizozemsku a Itálii můžete využít “práva vzájemnosti“, tj. Ta samá práva, jaká mají členové spolků provozujících tyto chaty. Budete-li registrováni u kanceláře OEAV.CZ, můžete navíc využívat spoustu výhod a slev i v českých horských střediscích. Slevu 10% budete mít například v horské chatě Prašivá v Beskydech, v penzionu Fryšava na Vysočině, nebo dokonce 20%  ušetříte při ubytování v horském hotelu Skiland v Jeseníkách.

30.01.2020

Další v kategorii:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct