Jak ušetřit při uzavření online cestovního pojištění do zahraničí

Rádi bychom vám poděkovali za návštěvu našich stránek. Na internetu jsou tisíce informací o cestovním pojištění, které se uzavírá při cestách do zahraničí. Pravděpodobně i vy máte určité znalosti a povědomí o tomto tématu. Chtěli bychom vám poskytnout ucelené informace, tipy a rady o tom, kde se dá ušetřit při sjednání online cestovního pojištění a přitom být kvalitně pojištěn a mít jistotu, že pokud v zahraničí vyhledáte lékařské ošetření, nebudete ze své kapsy hradit žádné poplatky. 

Léčebné výlohy si na cesty po Evropě sjednejte v minimální výši 2,5 mil. Kč., pro ostatní destinace v minimální výši 5 mil. Kč.

Léčebné výlohy musí být vždy základem pojištění do zahraničí, hradí se z nich výdaje na akutní lékařské ošetření, léky, zdravotní materiál, hospitalizaci, operace z důvodu nemoci či úrazu. Průměrná výše škody z cestovního pojištění se pohybuje okolo 12 tis. Kč. V některých zahraničních zemích je zdravotní péče o mnoho dražší než u nás. A Nejsou výjimkou milionové škody. Proto vždy zvažte uzavření na vyšší limity, navýšení ceny bude jen o pár korun či desítek korun.

Limit pojištění odpovědnosti alespoň 1,5 mil. Kč

Za způsobenou materiální či nemateriální škodu jste odpovědní a máte povinnost poškozenému újmu nahradit. Máte-li sjednáno toto pojištění vše za vás převezme pojišťovna včetně vyjednávání o výše náhrady. Jedná-li se o škody na zdraví, odškodnění se často pohybují ve stovkách tisíců korun. Nejčastější škody jsou poškozené zařízení hotelů (okna, dveře, postele), zničené věci v prodejnách apod. Doporučujeme, aby odpovědnost byla součástí vašeho cestovního pojištění.

Nepojišťujte do zahraničí rizika, která nepotřebujete a která vás neohrozí

Zvažte uzavření doplňkových pojištění jako je úrazové pojištění, pojištění zavazadel. Pokud máte uzavřeno úrazové pojištění a vztahuje se i na destinaci, kam budete cestovat, zvažte zda je nutné znovu si za toto pojištění platit. Z pojištění zavazadel se hradí do určitého limitu odcizení, krádež věcí např. z hotelu. Pokud si neberete cenné věci, popř. váš rozpočet odcizení těchto věcí neohrozí není nutné toto pojištění sjednávat. Pokud máte sjednáno pojištění odpovědnosti např. u pojištění domácnosti a vztahuje se na vaši cílovou destinaci, nemusíte si znovu toto riziko připojišťovat.

Rodinné cestovní pojištění

Pojišťovny nabízejí zajímavé slevy na cestovní pojištění pokud cestujete jako celá rodina. Často dostanete slevu za sdružené rodinné cestovní pojištění.

Nastavte si správně cíl cesty

Berte vždy v úvahu nejvzdálenější destinaci. Všechny transitní země jsou do pojištění zahrnuty. Většina pojišťoven rozlišuje tři cílové destinace a to Evropa, Svět bez USA a Kanady a Svět s USA a Kanadou. Cena za pojištění do sousední země je v porovnání s cenou za cestovní pojištění do Ameriky podstatně levnější.

Účel cesty

I účel cesty hraje důležitou roli. Rozlišujeme dva základní účely cesty a to turistickou cestu a pracovní cestu. Pracovní cestu dále na manuální činnost a administrativní činnost.

Nezapomeňte na připojištění rizikových aktivit

Pokud budete v zahraničí aktivně provozovat jednu z rizikových aktivit je nutné si ji připojistit. Běžné dovolenkové sportování je v základním pojištění zahrnuto. A jaké rizikové aktivity můžeme na dovolené provozovat a nechat si je pojistit?

  • sport s vyšším rizikem - může to být např. vysokohorská turistika,
  • vodní sporty např. rafting, jachting, windsurfing,
  • zimní sporty jako lyže, snowboard,
  • extrémní sporty - vždy doporučujeme pročíst pojistné podmínky, jestli se pojištění vztahuje na provozovanou aktivitu např. horolezectví vč. zásahu horské služby

Porovnávejte ceny cestovního pojištění

Pro názornou představu jsme připravili srovnání cen cestovního pojištění. V ceně produktů jsou vždy zahrnuty léčebné výlohy, úrazové pojištní, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Zdrojem byly internetové stránky pojišťoven (Generali cestovní pojištění, Allianz pojišťovna, ČPP, Kooperativa, Wustenrot, Uniqa, ČSOB, Slavia) k datu 2.7.2015. 

Rodinné cestovní pojištění pro dvě dospělé osoby a dvě děti ve věku 8 a 10 let. Cílová destinace Chorvatsko na 10 dní.

Allianz

Optimal

neomezený limit

1380 Kč 

ČPP

Komplet

limit léčebných výloh 2 mil. K

825 Kč 

Kooperativa

Klasik

limit léčebných výloh 3 mil. Kč

960 Kč 

Wüstenrot

 

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

660 Kč 

Uniqa

K5

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

972 Kč 

ČSOB

Varianta 1

limit léčebných výloh 2,5 mil. Kč

792 Kč 

Slavia

Evropa

limit léčebných výloh 2 mil. Kč

792 Kč 

Generali

Universal

limit léčebných výloh 2 mil. Kč

689 Kč 

Naše cena

 

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

660 Kč 

 

Jeden dospělý cestující uzavírající cestovní pojištění do Chorvatska na služební cestu (manuální), na dobu 10 dní 

Allianz

Optimal

neomezený limit

516 Kč 

ČPP

Komplet

limit léčebných výloh 2 mil. K

379 Kč 

Kooperativa

Klasik

limit léčebných výloh 3 mil. Kč

320 Kč 

Wüstenrot

 

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

240 Kč 

Uniqa

K5

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

396 Kč 

ČSOB

Varianta 1

limit léčebných výloh 2,5 mil. Kč

342 Kč 

Slavia

Evropa

limit léčebných výloh 2 mil. Kč

242 Kč 

Generali

Universal

limit léčebných výloh 3 mil. Kč

304 Kč 

Naše cena

 

limit léčebných výloh 5 mil. Kč

216 Kč 

 

Využijte srovnávače cestovního pojištění

Máme pro vás připraveny slevy, které jsme u mnohých pojišťoven díky exklusivním cenám dojednali. Jsme ochotni vám je poskytnout a uzavřít exklusivní cestovní pojištění do zahraničí. 

Vyplňte údaje o sobě a zamýšlené cestě. Kalkulačka vypracuje nabídky, pokud budete chtít, zašleme výsledky i na email.

Neváhejte s vyplněním kalkulačky, máme pro vás připraveny slevy, které vám chceme poskytnout. Posledním krokem bude uzavření smlouvy. Cestovní pojištění do zahraničí se uzavírá na dálku. Není třeba nikam chodit. Pojištění bude platné od okamžiku připsání částky na náš účet. Máte možnost platit platební kartou, rychlou platbou ThePay nebo převodem z účtu. Nebudete-li si s něčím vědět rady, ihned se na nás můžete obrátit.

Asistence v cestovním pojištění - důležitá rada na závěr 

Vždy mějte u sebe v zahraničí telefon na asistenční linku. Pokud budete po návratu řešit škodní událost, pomůžeme s jejím vyřízením. Budeme stát na vaší straně při komunikaci s pojišťovnou.

Přeji vám, aby pojišťovna nikdy nemusela vyplácet pojistné plnění z cestovního pojištění.

 

 


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct