Cestovní pojištění Itálie (lyžařská střediska)

Vloženo: 17.1.2022 | Zobrazeno:50x

Máte rádi zimní sporty jako lyžování či snowboarding? Využíváte zahraničních lyžařských resortů?
Měli byste tedy vědět o nové povinnosti platící pro využívání sjezdovek v Itálii.

Od 1. ledna 2022 platí v Itálii nové ustanovení zákona. Všichni, kteří využívají alpské sjezdovky v Itálii, musí mít sjednané pojištění odpovědnosti, které kryje újmu na zdraví, škody nebo úrazy způsobené třetím stranám. Kupující skipasu se musí nově prokazovat dokladem o uzavření tohoto pojištění. Potvrzení o pojištění musí mít lyžař či snowboardista neustále u sebe v anglické verzi (vytištěné nebo dostupné v aplikaci pojišťoven). V případě nesplnění této podmínky je vymáhána pokuta 100 – 150 EUR.

Italská vyhláška stanovuje i některé další povinnosti:

  • Povinné helmy osobám mladším 18 let, nutno dodržovat technické parametry helmy. Při nedodržení pokuta ve výši od 100 do 150 EUR.
  • Zákaz alkoholu a drog všem účastníkům sjezdovek kvůli snížení rizika ohrožení zdraví. Pokud bude člověk shledán pozitivní při testu na alkohol/drogy, ukládá se mu pokuta v rozmezí 250 – 1 000 EUR.
  • Souběžná odpovědnost při nehodě a vzniku škody.
  • Povinnost poskytnout pomoc
  • Ohleduplnost

Více informací o novém zákoně týkajícího se pojištění odpovědnosti pro uživatele sjezdovek v Itálii a dalších omezeních se můžete dočíst ZDE.

Jako reakci na nové ustanovení jsme pro vás, naše klienty, připravili proces vystavení potvrzení, abyste mohli splnit zákonnou povinnost a zároveň si mohli užívat příjemných chvil v italských alpách bez jakýchkoli problémů.

Sjednejte a zaplaťte si proto u nás cestovní pojištění. Záhy vám zpřístupníme ke stažení požadovaný dokument v digitální podobě.

Samozřejmě se můžete také obrátit na naše servisní linky, kde vám kolegové pomohou příslušné potvrzení zaslat.

Proč je obecně výhodné mít pojištění odpovědnosti? 

Pojištění odpovědnosti za škodu, známé také jako „pojistka na blbost“, je důležité a výhodné pro každého občana. Netýká se pouze nového zákona a italské vyhlášky s nutností mít sjednané pojištění kvůli krytí úrazů způsobených jiným osobám na sjezdovkách v Itálii. Pojištění se využívá i v běžných životních situacích, např. neúmyslné shození drahého zboží v obchodě, srážka cyklistů či vyplavení sousedů.

Pro lepší pochopení tohoto pojištění a zjištění jeho výhod se dočtete více ZDE.Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Co všechno kryje cestovní pojištění?

Cestovat do zahraničí bez sjednaného cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Nikdy nemůžete předvídat, co na vás třeba i během krátkého pobytu v cizině čeká. Snadno si můžete způsobit úraz nebo chytit nemoc, která si vyžádá lékařské ošetření.

Nalezněte to nejvýhodnější cestovní pojištění

Pokud se chystáte do zahraničí, nezapomeňte na cestovní pojištění srovnání.

Mohlo by Vás také zajímat:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct