Pojištění finanční způsobilosti dopravce

Pojištění finanční způsobilosti dopravce nabízí v roce 2019 čtyři pojišťovny. Jsou jimi Slavia pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna a Uniqa pojišťovna. Každý podnikatel v dopravě s velkými vozidly prokazuje finanční způsobilost na příslušeném úřadě do 31. července daného roku. Jedním z nejvýhodnějších doložení je uzavřít pojištění finanční způsobilosti. 


VYPLŇTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU!!!

POROVNÁME ROZSAH A CENU FINANČNÍ ZPŮSOBILOSTI OD VÍCE POJIŠŤOVEN

 

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

Budete mít jistotu nejlevnější ceny.

Zeptejte se odborníka, máme dlouhodobé zkušenosti s tímto pojištěním.
Ing. Richard Fila
606057272
info@fajnpojisteni.cz Spravujeme pojištění pro více než 100 dopravců po celé ČR
 

Co vlastně finanční způsobilost dopravce je?

Silniční dopravce (např. tahače, kamiony, autobusy a nákladní vozidla nad 3,5 t) má za povinnost prokázat finanční způsobilost příslušnému orgánu. Jednou z možností jak způsobilost prokázat je smlouvou o ručení mezi dopravcem a pojišťovnou. Pokud dopravce neprokáže trvání finanční způsobilosti postupuje dopravní úřad tuto informaci živnostenskému úřadu, který podává návrh na zrušení či omezení živnostenského oprávnění. 

Na co se finanční způsobilost vztahuje

Finanční způsobilost se vztahuje na neuhrazené závazky pojištěného z důvodu platební neschopnosti. Pojišťovna hradí oprávněné osobě finanční újmu až do výše pojistné částky.

Co je nového v pojištění finanční způsobilosti dopravce v roce 2019?

V důsledku změny směnného kurzu EUR se změnila pojistná částka na jedno vozidlo  231 885,- Kč, pro každé další 128 825,- Kč.
Některé úřady akceptují prokázání finanční způsobilosti dopravce doložením pojištění nákladu dopravce. Ověřte si na příslušném úřadě, zda uznají pojištění odpovědnosti silničního dopravce i vám. 


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct