Úrazové pojištění pro motorkáře

Zvláště po skončení zimy se vždy vyrojí spousta příležitostných a volnočasových motorkářů, kteří mají svůj stroj přes zimu uskladněný v garáži. Do této skupiny se stále více zařazují i novopečení motorkáři, kteří si pořídili zcela nový motocykl, nebo si stroj zakoupili na inzerát či v bazaru. Další skupinou jsou amatérští nadšenci, kteří provozují motoristický sport ve svém volném čase. Aby obstáli v konkurenci ostatních při amatérských závodech, musí se ve svém volném čase věnovat tréninku. Všichni vrcholoví sportovci, tedy i profesionální motorkáři začínali svou kariéru na amatérské úrovni a postupně se vypracovali třeba až do špičky.

Poptejte porovnání nabídek pro motorkáře 

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

Pojištění rizik

S motorkářským sportem jsou spojena velká rizika zranění. Ať už je to na silnicích, v terénu nebo třeba na ploché dráze. Pro případ úrazu na motocyklu se lze pojistit, ovšem ne každá pojišťovna má zájem pojišťovat motorkáře. Jsou pojišťovny, které nepojistí vůbec žádný motoristický sport, ale jsou i takové pojišťovny, které bez problémů pojišťují jak amatérské motorkáře, tak i vrcholové motoristické sporty.

Pojištění pro motorkáře

Povinné ručení je povinné i pro příležitostné motorkáře. Neliší se od povinného ručení pro auta a kryje škody, které způsobíte ostatním. Stejně jako řidič aut můžete využít asistenční služby. Pro motorkáře jsme vyjednali exkluzivní produkty. Mimo motorku vás kryje i v běžném životě, sportu a v práci. Vztahuje se na jízdu v běžném provozu, na trénink na okruhu nebo na úraz v zahraničí.

Cestovní pojištění

Stále větší je zájem o dobrodružné dovolené na motorce v zahraničí. Běžné cestovní pojištění nestačí, jelikož pojišťovny považují cestování na motorce za rizikový sport. Správně vybrané pojištění musí proto zahrnovat všechna rizika specifická pro motorkáře. Základem je dostatečně vysoký limit pojistného plnění. V ideálním případě by cestovní pojištění mělo kromě léčebných výloh zahrnovat také pojištění odpovědnosti, asistenční služby nebo i pojištění zavazadel. Pozor ale na výluky. U motorek bývá ve výlukách například zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. 

Havarijní pojištění

Příležitostní motorkáři by si měli rozmyslet, zda se jim vyplatí sjednat klasické havarijní pojištění na delší dobu, nebo krátkodobé či sezónní havarijní pojištění. Některé pojišťovny nabízejí například havarijní pojištění třeba na měsíc. Sezónní pojištění si motorkář může nastavit podle toho, zda zrovna jezdí, nebo mu motorka stojí v garáži. 

Srovnání nabídek

Jak přistupují k úrazovému a životnímu pojištění pro motorkáře jednotlivé pojišťovny? 

Pojišťovna Uniqa

Výluky z pojištění jsou, pokud není v pojistné smlouvě uvedeno jinak, vyloučeny úrazy, které vznikly: při aktivní účasti na motoristických závodech či exhibicích a s tím souvisejících tréninkových jízdách
- pokud se motoristický sport provozuje na vrcholové úrovni, tak nelze pojistit
- stejná částka bude v případě jak při registrovaném sportu, tak i při rekračních aktivitách
- pokud se jedná o úrazové pojištění + registrovaný sport (motorismus - jako koníček, volnočasová aktivita) tak: trvalé následky a smrt lze pojistit max. do výše 500.000 Kč a trvalé následky lze pojistit až od 10% trvalého poškození, denní odškodné a hospitalizace v nemocnici max.250 Kč/den
- v případě invalidity III. stupně je motoristický sport vyloučen.

ČPP
Pojištění se nevztahuje na škodné události, které nastaly:
- při provozování nebezpečných nebo rizikových druhů sportů a činností prováděných i při výkonu povolání (parašutismus, paragliding, automobilové a motocyklové závody, rafting, apod.)
- smrt a trvalé následky lze pojistit max. do 500.000,-, trvalé následky až od 10% s lineárním plněním; 
- denní odškodné za úraz max. 250 Kč za den s plněním až od 22.dne zpětně od prvního dne
- hospitalizace v nemocnici s maximální pojistnou částkou na den 300 Kč
- invalidita III. stupně nelze pojistit při motoristickém sportu
Česká podnikatelská pojišťovna tedy není vhodná pro ty motorkáře, kteří se jakýmkoliv způsobem účastní závodů. 

Kooperativa v produktu Perspektiva

Motosport není ve výlukách a žádná další omezení v úrazovém pojištění nejsou. Invaliditu způsobenou úrazem lze pojistit. Je tedy vhodná pro krytí úrazů, které se stanou při provozování motoristického sportu. 

Allianz v produktu Rytmus Risk

Motokros, silniční okruhy přírodní okruhy, mini (moto, GP, skútr) - standartně pojištěna příležitostná a volnočasová aktivita, zážitková akce a obdobná aktivita vykonávána příležitostně i v rámci zaměstnání. 
Nelze připojistit výše uvedené sporty na amaterské úrovni (pravidelný trénink, nejvýše krajská úroveň nebo soutěž pro širokou veřejnost) a nejvyšší úroveň (vyšší jak krajská soutěž, zdroj příjmu)
Mezi nepojistitelnými sporty jsou např. box, letecká akrobacie, sjezd na divoké řece, závody do vrchu (motorová vozidla), alpinismus nebo horolezectví na 5000 m.n.m, formule 1 a formule 3.

Generali Česká pojišťovna - BelMondo

Vůbec nelze pojistit, pokud se jakkoliv týká motorového sportu. Pojistná ochrana se nevztahuje na pojistné události z doplňkových úrazových a nemocenských pojištění, ke kterým dojde při výkonu sportu Motosport. Pojistná ochrana se nevztahuje na pojistné události ze životních pojištění vyjma závažných a onkologických onemocnění, ke kterým dojde při výkonu sportu Motosport. 
Generali Česká pojišťovna není tedy vhodná pro jakéhokoliv motorkáře.

2019-12-01

NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct