Pojištění na tahače návěsů

Pojištění tahače návěsů není nikterak levné. Pokud však oslovíte vybrané pojišťovy na trhu. Dosáhnete tím nejlevnější možné ceny. Proč nemá smysl oslovovat všechny pojišťovny? Některé záměrně tento segment do svého portfolia vůbec nechtějí a proto nejsou schopni konkurovat. 

Povinné ručení na tahač návěsů

V roce 2018 bude pokračovat trend stanovení individuálních cen na základě předchozího škodního průběhu. Není tedy jednoduché najít nejlevnější povinné ručení na tahače návěsů. Máme klienty, kteří platí méně než 40 000 Kč za jeden tahač. 

ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU!!!

POROVNÁME ROZSAH A CENU POJIŠTĚNÍ NA TAHAČE OD VÍCE POJIŠŤOVEN


Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

Zeptejte se odborníka, máme dlohodobé zkušenosti s pojištěním tahačů.
Ing. Richard Fila
poptavky@fajnpojisteni.cz
606 05 72 72
Ing. Richard Fila

Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Pojistili jsme více než 300 tahačů
 
Proč pojištění od nás?

- zakládáme si na rychlosti, ceně, srozumitelnosti a jednoduchosti
- doporučíme vhodné asistenční služby
- umíme nabídnout jak základní limity, tak i limity 250 mil. Kč, které jsou na trhu nejvyšší
- jednoduchá administrativa při zařazování nových vozů do flotily, komunikujeme emailem

Garantujeme:

- že si pojištění poskládáte podle svých požadavků a potřeb
- nabídneme nejvýhodnější pojištění, které budeme schopni vyjednat v pojišťovnách. 

Cena pojištění tahače

Cena povinného ručení na tahač závisí na předchozím škodním průběhu. Pro nově vzniklé firmy a firmy s dobrým škodním průběhem se nejlevnější povinné ručení dá sjednat okolo 45 000 Kč za jeden tahač. Pokud je k tomu i návěs a další vozidlo, tak i méně. Vše je velmi individuální, nezřídka se dostaneme i na 42 000 Kč na tahač za rok. Proč je pojistné tak vysoké? Škody u tahačů dosahují mnohem vyšších částek, než škody, které způsobí osobní automobily. Je to dáno souhrou několika faktorů. Mezi ně patří zejména skutečnost, že se tahače pohybují na silnici každý den. Také to, že je tahač hůře ovladatelný, má vyšší hmotnost a větší rozměry. Jsou případy ze zahraničí, kdy škody dosahují několika milionů euro. Proto doporučujeme klientům si na tahače návěsů uzavírat vyšší limity pojistného plnění.

Havarijní pojištění tahače návěsů

Firmy provozující nákladní dopravu zpravidla na novější tahače návěsů ve své flotile uzavírají havarijní pojištění. Jednak v mnoha případech mají povinnost uzavřít toto pojištění, protože financují vozidla úvěry nebo leasingy. A úvěrové společnosti jim ve smlouvách nařizují havarijně pojistit tahače. Také si firmy uvědomují, že v případě nehody, kterou způsobí jejich řidič, by finanční následky mohly znamenat velké komplikace pro život firmy. U havarijního pojištění na tahače návěsů se nejčastěji uzavírá spoluúčast ve výši 10 % min. 10 000 Kč. Ale jsou i možnosti 5-ti, 15-ti a 20-ti % spoluúčasti. Čím nižší spoluúčast, tím vyšší pojistné. 
Jaká rizika lze v havarijním pojištění sjednat?
riziko havárie
riziko odcizení
riziko vandalismu
riziko živelních nebezpečí (požár, krupobití, vichřice apod.)

Pojištění GAP

Při krádeži nebo totální škodě se proplácí obecná cena nikoliv cena pořizovací. V mnoha případech to znamená, že tahač v pořizovací ceně 2,5 mil. Kč může spadnout za relativně krátkou dobu až na 1,8 mil. Kč. Tento rozdíl v cenách hradí pojištění GAP.

Doporučíme nejvýhodnější nabídku pojištění 

S pojištěním tahače se úzce váže také pojištění nákladu, které kryje škody způsobené při přepravě zboží. 


NOVINKY

  Při výběru havarijního pojištění buďte obezřetní

  Každý řidič ví, že bez povinného ručení nesmí na silnici vyjet. Jeho účelem je především chránit druhé účastníky provozu. Pro případ vzniku škody na vašem autě a vaší vinou je potřeba mít sjednané havarijní pojištění.

  VÍCE >>

  Střet se zvěří a pojištění: Co byste měli vědět?

  V podzimním období hrozí motoristům více než jindy riziko srážky s lesní zvěří. I v malé rychlosti může srna, ale především divočák způsobit na vozidle značnou škodu. Až se vzpamatujete z prvotního šoku a pocitu, že jste ublížili živému tvoru, začnete řešit vzniklou škodu na autě. Pomoci může havarijní pojistka a někdy i povinné ručení. VÍCE >>

  Co byste měli vědět o pojištění dětí?

  Děti jsou neposedné a není proto divu, že u nich dochází často k úrazům. Ve škole to bývá nejčastěji o přestávkách nebo při tělocviku. Rodiče často váhají, zde se vyplatí sjednat dětské pojištění na školní rok nebo i prázdniny.

  VÍCE >>

  U pojištění často sázíme na rizika, která nám nehrozí

  Pojistit si dům stojící na kopci proti povodni je zřejmým nesmyslem. Přesto řada lidí na podobná rizika sází. Nejčastěji to bývá u životního pojištění, kdy si lidé sjednají naprosto nevyhovující pojistku, pojistí si nevhodná rizika nebo se neinformují o pojistných podmínkách. VÍCE >>

  Vypovězení pojistné smlouvy: Jak na to?

  Nejste-li spokojeni se svou pojišťovnou a chcete přejít k jiné, nezbývá, než stávající pojistnou smlouvu vypovědět. Pokud jste se doposud o obsah pojistné smlouvy nestaraly, pojistku neaktualizovali a neznáte ani smluvní podmínky, můžete být při předčasném ukončení smlouvy překvapeni, že rozvázat smlouvu s pojišťovnou není vůbec snadným krokem. VÍCE >>

  Úrazové pojištění a adrenalinové sporty

  Často užíváme rčení „Sportem ku zdraví“. Paradoxem ovšem je, že právě při pohybových aktivitách dochází velmi často k závažným úrazům.

  VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct