Srovnejte si účty - jak na pojištění tahače

Vloženo: 4.8.2020 | Zobrazeno:422x

V dřívějších dobách mohl být za machra ten, kdo řídil trabant. Na silnicích zářil, však byl taky jeden z mála, kdo se po nich vůbec proháněl. Dnes už je to trochu jinak. Pozemní komunikace jsou plné, provoz se nezastaví snad nikdy, možná leda v místech, kde lišky dávají dobrou noc. A taky dnes platí spíš - čím větší auto, tím je řidič teprve machr. Být pánem „pořádnýho auta“ ale není jen tak. Opatrní samozřejmě musíme být v jakémkoli vozidle, vždy a všude, mohli bychom ale tvrdit, že řízení náklaďáku budí trochu větší respekt. A stejně jako je složitější takové auto řídit, tak je také náročnější se o něj starat. 

Vyplňte formulář, porovnáme ceny pojištění od všech pojišťoven

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...specialista na pojištění tahačů
Ing. Richard Fila
606 05 72 72, richard.fila@fajnpojisteni.cz

Proč je horší být pánem velkého auta?

Zcela logicky, údržba a provoz takového auta stojí víc, než když vám  stojí v garáži rodinná Fabie. Nejdůležitější položkou mezi výdaji kolem tahače je jistě povinné ručení a havarijní pojištění. Samozřejmě, platit tyto dvě položky pro tahač není dvakrát příjemná věc, na druhou stranu, každý kdo už někdy, bohužel, boural, ví, že připlatit si v těchto záležitostech rozhodně stojí za to. Už jsou známy případy, kdy těžká havárie tahače téměř položila celou firmu finančně na kolena. I tak na tom ale pořád vy nebo váš šéf nemusíte prodřít kalhoty. 

Asi není zrovna složité odpovědět si na otázky, proč zrovna pojištění tahače je celkem zásahem do rozpočtu. Jak už jsme říkali, je citelný rozdíl mezi tahačem a osobním vozidlem. Náklaďáků je na silnicích mnoho, a manipulace s nimi je samozřejmě obtížnější. Jaké situace byste s osobákem zvládli s přehledem, s tahačem je to mnohem horší. A když už naneštěstí dojde ke kolizi, důsledky také bývají fatálnější. Jsou mnohonásobně větší škody na autech, na majetcích třetích osob, a bohužel i na životech. 

I z těchto důvodů patří tahače do nejrizikovější kategorie vozidel, a proto by se při uzavírání pojištění a povinného ručení už předem raději mělo počítat s nejhoršími variantami toho, co by se mohlo na silnicích stát. 

Průměrně stojí zákonné pojištění odpovědnosti vozidel kolem 45 tisíc ročně. Vy si ale můžete u nás online srovnat, jaká cena by se mohla týkat přímo vás. 

Co při výpočtu ceny hraje roli?

Na výsledné cifře se samozřejmě podílí několik faktorů. Krom technických parametrů vozidla (jako jsou hmotnost, rozměry, objem a výkon motoru, či počet náprav), hrají téměř největší roli i události z minulosti. Máte vy nebo vaše firma hodně zkušeností s bouračkami? Pravděpodobně tak bude cena povinného ručení tahače navýšena. A funguje to i naopak – čím víc „hodní“ jste byli, tím vás to bude méně stát. Jistou výhodu na ceně můžete získat také pokud máte tahačů více než pět. Pak si můžete sjednat tzv. flotilovou pojistku, která funguje v podstatě jako množstevní sleva J Počítat s další úlevou z ceny můžete také v případě, když si pojistíte i návěs na tahač. Existuje mnoho faktorů, které si můžete v kalkulačce pojištění porovnat. 

A povinné ručení stačí?

 Jak už ze samotného názvu vyplývá, povinné ručení je  povinné J Ale hradí pouze škody, které způsobíte vy dalším osobám, ne ty, které zaviníte na svém majetku. Pro další případy se sjednává právě havarijní pojištění. To pro tahače povinné jako takhle není, pakliže ale nemáte auto na úvěr či leasing. Potom havarijní pojištění nutné je, vyžadují si ho sami poskytovatelé úvěru. Ale i kdyby, rozhodně bychom havarijko doporučovali. Dá se sjednat několik úrovní spoluúčasti, kdy platí, že čím nižší spoluúčast, tím vyšší pojistné. Samozřejmě se ale nemusí vždycky jednat jenom o autonehody. Pojištění se může vztahovat také na další věci, pakliže si je sjednáte. Jedná se například také o riziko odcizení, vandalismu či poškození vlivem živelních nebezpečí. Je ale nutné počítat s tím, že při krádeži se proplácí cena obecná a ne pořizovací. Ale i na to jsme připravení a rozdíl těchto dvou cen se dá pak uhradit pojištěním GAP.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

#018 Nové ceny povinného ručení na tahače

Náš pojišťovací poradce nám říkal, že se bude razantně zdražovat povinné ručení na tahače. Je to pravda a proč? Petr

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct