Pojištění odpovědnosti silničního dopravce

Jako odborníci na pojištění oboru dopravy vám nabídneme řešení na míru, které vás ochrání před nečekanými riziky a umožní vám se soustředit na to, co děláte nejlépe – bezpečnou a účinnou přepravu nákladu.

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce

Jako odborníci na pojištění oboru dopravy vám nabídneme řešení na míru, které vás ochrání před nečekanými riziky a umožní vám se soustředit na to, co děláte nejlépe – bezpečnou a účinnou přepravu nákladu.

I přes pečlivé plánování a opatření může při převozu zboží od odesílatele k příjemci zasáhnout ruka osudu a vznikne situace, kdy dojde k jeho poškození nebo ztrátě. Právě zde vstupuje do hry pojištění odpovědnosti dopravce, které vám poskytuje ochranu proti finančním ztrátám spojeným s těmito událostmi. O co se jedná a proč by mělo být vaší prioritou?

O co se jedná?

Pojištěním odpovědnosti silničního dopravce, chrání dopravce sebe i své klienty před potenciálními škodami, které by mohly vzniknout během přepravy zboží a před finančními nároky poškozeného. 

Podle Úmluvy CMR (Úmluva o mezinárodní přepravě zboží po silnici) je dopravce při mezinárodní přepravě zboží odpovědný za ztráty nebo škody na zboží vzniklé během přepravy. Dopravce je povinen nést odpovědnost a hradit náhradu škody.

Vyplňte formulář na pojištění odpovědnosti dopravce, rádi se mu budeme věnovat

Nabídku vám zpracuje specialista, máme dlouholeté zkušenosti s pojištěním dopravců


 • stanete se účastníkem dopravní nehody
 • v důsledku technické závady na vozidle vznikne požár a poškodí převážené zboží
 • poškození na chladicího zařízení a v jeho důsledku dojde ke škodě na rychle se kazícím zboží (ovoce, mražené výrobky)
 • zboží poškodíte během nakládky a vykládky
 • neznámý pachatel rozřeže plachtu nákladního auta a odcizí převážené zboží
 • a další

 • věcné škody na nákladu (ztráta, poškození, krádež)
 • náklady na odvrácení hrozící události, případně zmírnění následků
 • náklady právní ochrany
 • náklady na likvidaci poškozené zásilky / může být sjednáno
Bohužel, nehody se stávají a ve většině případu jim nelze předejít. Pokud k takové události dojde a máte uzavřené pojištění odpovědnosti, pojišťovna vezme úhradu vzniklé škody na svá bedra a poškozenému, který utrpěl finanční ztráty, ji uhradí. Dopravce je tak schopen splnit svůj závazek klientovi, a zároveň se minimalizují dopady škod na obchodní vztahy.

 • škody způsobené záměrným jednáním dopravce
 • škody nad rámec úmluvy CMR
 • vady a poškození vzniklé před přepravou

Pro koho je určeno?

Tento druh pojištění je určený společnostem, které na základě platné koncesní listiny provozují vnitrostátní nebo mezinárodní silniční dopravu. Nezáleží na tom, zda jste malá společnost nebo velký mezinárodní dopravce, pojištění dle CMR vám poskytuje nezbytnou finanční ochranu.

Konkrétní ceny pojištění odpovědnosti dopravce se mohou lišit mezi jednotlivými pojišťovnami a jsou stanoveny na základě individuálního hodnocení rizik a potřeb dopravce. 

Úmluva CMR ke stažení ZDE.

Pro dopravní firmy zajišťujeme i další pojištění, jako je pojištění vozidel, pojištění majetku firmy atp. 

Nejčastější dotazy k tomuto pojištění

#055 Hmotná odpovědnost pro řidiče

Avatar icon
Dobrý den, právě jsme pořídili nový nákladní automobil, potřebujeme vědět, zda řidič musí mít hmotnou odpovědnost a co je předmětem hmotné odpovědnosti? A musí mít nějakou svou pojistku? DěkujiVloženo 19. 10. 2018, Zobrazeno 0
Fajn pojištění logo
chevronDobrá den, Zaměstnanec běžně odpovídá zaměstnavateli do výše 4,5 násobky hrubé měsíční mzdy. Pokud však má zaměstnanec podepsanou dohodu o hmotné odpovědnosti, odpovídá za ztrátu na svěřených hodnotá...Zobrazit celou odpověď

#050 Aktuální verze úmluvy CMR

Avatar icon
Dobrý den, hledám aktuální verzi úmluvy CMR, abych věděl, jak se pojistit pro případ přepravy. Našel jsem dvě verze a nevím, která je aktuální.Vloženo 2. 10. 2018, Zobrazeno 0
Fajn pojištění logo
chevronDobrý den úmluva CMR je stále téměř v původním znění. V původní verzi z roku 1948 byla však výše odpovědnosti dopravce za kilogram nákladu limitovaná 25 zlatými franky o váze 10/31 gramu a ryzosti 0,...Zobrazit celou odpověď