Pojištění odpovědnosti silničního dopravce (pojištění nákladu)

Podnikáte-li v dopravě jistě jste se setkali s povinností dodržovat právní předpisy zde i v zahraničí. I přes veškerou snahu a opatrnost může dojít ke vzniku škody na přepravovaném nákladu, za kterou budete odpovídat a budete ji muset uhradit poškozenému. Pro tyto případy je určeno pojištění odpovědnosti za škodu silničního dopravce.
Toto pojištění je určeno jak vnitrostátním tak mezinárodním silničním dopravcům (úmluva CMR). Pojištění se vztahuje na škody na převáženém nákladu. Dále se může vztahovat na škody vzniklé při nakládce a vykládce, na škodách při přepravě rychlekazitelného zboží (zelenina, ovoce, zmražené výrobky), na přepravovaných použitých strojích a zařízeních, na přepravovaném nákladu v důsledku prodlení.


ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU!!!

POROVNÁME ROZSAH A CENU POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI DOPRAVCE OD VÍCE POJIŠŤOVEN

 

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

Potřebujete zdarma konzultaci co se týče odpovědnosti dopravce? Zeptejte se odborníka, máme dlohodobé zkušenosti.
Ing. Richard Fila
poptavky@fajnpojisteni.cz
606 05 72 72

Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Spravujeme pojištění pro více než 300 dopravců po celé ČR 

Pojištění nákladu

Dopravci často pojištění odpovědnosti za škodu silničního dopravce, tak jak je uvedeno v pojistných smlouvách, nazývají pojištěním nákladu. Je to samozřejmě zjednodušenou mluvou. Také tím, že se opravdu škoda, kterou způsobí vztahuje na poškozený převážený náklad. Škody na nákladu se mohou stát na území České republiky, ale také v zahraničí. I na toto se musí pamatovat při uzavírání smluv. Cena za pojištění nákladu se odvíjí od pojistné částky, počtu vozidel, územním rozsahu, připojištěních ale také škodní historií klienta. Ceníky pojišťoven všechny tyto parametry zohledňují. Kalkulačka pojištění nákladu zohlední sazby a vypočítá cenu. 

Některé pojišťovny poskytují asistenční služby, které zajistí tlumočníka, přeložení nákladu, uskladnění nákladu, vyproštění vozidla apod. 
A od kterých pojišťoven Vám porovnáme pojištění odpovědnosti silničního přepravce? Jsou jimi Česká pojišťovna, Allianz pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Union pojišťovna případně další.

A jaké škody můžete způsobit?

- pád a rozbití zboží při nakládce a vykládce 
- poškození zboží v důsledku havárie, odcizení nebo prudkého brzdění 
- poškození rychlekazitelného zboží v důsledku poruchy chladicího zařízení a další

Úmluva CMR ke stažení ZDE.

Pro dopravní a spediční firmy zařizujeme komplexní správu všech pojištění. Příkladem může být povinné ručení a havarijní pojištění tahačů


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct