Pojištění odpovědnosti silničního dopravce (pojištění nákladu)

Porovnáme Vám cenu a rozsah pojištění odpovědnosti silničního dopravce (přepravce) od všech pojišťoven. Podnikáte-li v dopravě jistě jste se setkali s povinností dodržovat právní předpisy zde i v zahraničí. I přes veškerou snahu a opatrnost může dojít ke vzniku škody na přepravovaném nákladu, za kterou budete odpovídat a budete ji muset uhradit poškozenému. Pro tyto případy je určeno pojištění odpovědnosti za škodu silničního dopravce. Toto pojištění je určeno jak vnitrostátním tak mezinárodním silničním dopravcům (úmluva CMR). Pojištění se vztahuje na škody na převáženém nákladu. Dále se může vztahovat na škody vzniklé při nakládce a vykládce, na škodách při přepravě rychlekazitelného zboží (zelenina, ovoce, zmražené výrobky), na přepravovaných použitých strojích a zařízeních, na přepravovaném nákladu v důsledku prodlení.


ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU!!!

POROVNÁME ROZSAH A CENU POJIŠTĚNÍ NÁKLADU OD VÍCE POJIŠŤOVEN

 

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a umístěním do databáze společnosti.

Zeptejte se odborníka, máme dlohodobé zkušenosti s pojištěním nákladu pro dopravce.
Ing. Richard Fila
poptavky@fajnpojisteni.cz
606 05 72 72

Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Pojištění nákladu

Dopravci často pojištění odpovědnosti za škodu silničního dopravce, tak jak je uvedeno v pojistných smlouvách, nazývají pojištěním nákladu. Je to samozřejmě zjednodušenou mluvou. Také tím, že se opravdu škoda, kterou způsobí vztahuje na poškozený převážený náklad. Škody na nákladu se mohou stát na území České republiky, ale také v zahraničí. I na toto se musí pamatovat při uzavírání smluv. Cena za pojištění nákladu se odvíjí od pojistné částky, počtu vozidel, územním rozsahu, připojištěních ale také škodní historií klienta. Ceníky pojišťoven všechny tyto parametry zohledňují. Kalkulačka pojištění nákladu zohlední sazby a vypočítá cenu. 

Některé pojišťovny poskytují asistenční služby, které zajistí tlumočníka, přeložení nákladu, uskladnění nákladu, vyproštění vozidla apod. 
A od kterých pojišťoven Vám porovnáme pojištění odpovědnosti silničního přepravce? Jsou jimi Česká pojišťovna, Allianz pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Union pojišťovna případně další.

A jaké škody můžete způsobit?

- pád a rozbití zboží při nakládce a vykládce 
- poškození zboží v důsledku havárie, odcizení nebo prudkého brzdění 
- poškození rychlekazitelného zboží v důsledku poruchy chladicího zařízení a další

Úmluva CMR ke stažení ZDE.

Pro dopravní a spediční firmy zařizujeme komplexní správu všech pojištění. Příkladem může být povinné ručení a havarijní pojištění tahačů


NOVINKY

  Pojištění zvířat a domácích mazlíčků

  Domácí mazlíčky si člověk pořizuje hlavně pro radost. Ovšem kromě pořizovací ceny je třeba počítat s výdaji na krmení, očkování, vyššími výdaji při zdravotních komplikacích a také s tím, že vaše zvíře někoho nebo něco poškodí. Následky mohou být drahé, takže se vyplatí pojištění občanské odpovědnosti, kterým se pojistíte pro následující rizika:

  VÍCE >>

  Pojištění proti vandalismu má smysl

  Zničená fasáda nebo posprejované auto není dnes nic neobvyklého. Proto se vyplatí pojištění vandalství a sprejerství, které tyto škody kryje. Někdy se totiž škody jako je například poničený plot či fasáda, u vozidla zase ulomené zrcátko či posprejovaná karoserie, může vyšplhat do desetitisíců.

  VÍCE >>

  Co dělat, když nemáte cestovní pojištění?

  Cestovní pojištění opravdu není zbytečnost. Nemoc nebo úraz v cizí zemi vás může přijít pěkně draho. Pokud k tomu již dojde, je na sjednání samozřejmě pozdě. Co v takovém případě dělat?

  VÍCE >>

  Co je to pojištění právní ochrany?

  Existuje řada druhů pojištění, o kterých většina lidí neslyšela, přitom přináší mnoho výhod, patří mezi ně i pojištění právní ochrany. Tento produkt vás ochrání před nepříznivými dopady nahodilých právních sporů a s tím souvisejících finančních nákladů na prosazení právních zájmů pojištěného.

  VÍCE >>

  Jak se plní u vícenásobného pojištění?

  V praxi nastávají situace, že můžete mít sjednáno více pojistných smluv na stejné riziko, ale každá má jinou pojistnou částku. Může to být i u jedné pojišťovny.

  VÍCE >>

  Co je dobré vědět o pojistce pro případ nemoci

  Onemocnění přináší obvykle řadu problémů, kromě jiných i finanční. Ve svízelné situaci může pomoci dobré pojištění. Pojišťovny mají v podmínkách zapsáno od sedmi do 67 diagnóz a dokonce lze kombinovat třeba základní balíček plus rozšíření na ženské/mužské choroby.

  VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct