Typy pojištění odpovědnosti podle vzniku

Jak se orientujete v odpovědnostních pojistkách? Podle vzniku smlouvy rozlišujeme následující typy.

Typy pojištění odpovědnosti podle vzniku

Jak se orientujete v odpovědnostních pojistkách? Podle vzniku smlouvy rozlišujeme následující typy.

Dobrovolná pojištění

Sjednání tohoto typu pojištění neukládá žádný zákon. V některých případech však vyžaduje uzavření tohoto pojištění druhá smluvní strana. Jedná se o nejčastněji o tyto typy pojištění:

Povinná pojištění

V určitých případech musí být uzavřeno odpovídající pojištění, které ukládá zákon. Nejčastějším případem je povinné ručení. Cílem je ochránit jedince a společnost před potenciálně vysokými finančními náklady nebo ztrátami v důsledku rizik plynoucích z činnosti. Mezi další osoby, které musí uzavírat povinné pojištění patří například:

Zákonné pojištění

Tento typ pojištění vzniká ze zákona a patří sem pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za pracovní úrazy a nemoci z povolání. Není nutné uzavírat smlouvu, vznikne automaticky uzavřením pracovní smlouvy.

TIP: Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě je tu pro Vás, pokud způsobíte škodu někomu jinému na majetku nebo na zdraví. Sjednává se buď samostatně nebo formou připojištění např. k pojištění domácnosti nebo životnímu pojištění. Limit za škodu se sjednává v řádu milionů.

 

Pro porovnání nabídek pojištění odpovědnosti vyplňte formulář


Zeptejte se odborníka na toto pojištění, máme dlouholeté zkušenosti

Mohlo by vás zajímat

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

Svému zaměstnavateli můžete způsobit škodu, ať už neúmyslně či z nedbalosti. Poskytuje finanční ochranu zaměstnanců před náklady, které by mohly vzniknout kvůli náhradě způsobených škod.

Více informací

Pojištění občanské odpovědnosti

Nečekané nehody se mohou stát kdykoli a kdekoli a to i v běžném životě. Pokud nechtěně způsobíte vy nebo vaše děti škodu na majetku nebo zranění jiné osoby pomůže pojištění občanské odpovědnosti.

Více informací

Nejčastější dotazy k tomuto pojištění

#029 Pojištění na škodu

Avatar icon
Dobrý den, potřebuji pojištění na škodu v běžném životě pro celou rodinu a zvířata, domácí zvířata, dva psi. Ještě se chci zeptat zda se to vztahuje i na zapůjčené věci od známého.Vloženo 20. 7. 2018, Zobrazeno 0
Fajn pojištění logo
chevronDobrý den, ano takové pojištění lze sjednat u většiny pojišťoven s různými limity. Ano je možné mít v pojištěné i zapůjčené věci od známého bez úplaty. Kontaktujte kolegy nebo vyplňte formulář zde.Zobrazit celou odpověď