Pojištění zásilek nad rámec úmluvy CMR

Jste dopravce nebo vlastník zboží a potřebujete zvýšit ochranu svých zásilek nad rámec toho, co nabízí standardní úmluva CMR?

Pojištění zásilek nad rámec úmluvy CMR

Jste dopravce nebo vlastník zboží a potřebujete zvýšit ochranu svých zásilek nad rámec toho, co nabízí standardní úmluva CMR?

Pojištění zásilek nad rámec úmluvy CMR je neocenitelným nástrojem pro ty, kteří hledají větší ochranu a zabezpečení pro své zásilky. Ať už jste dopravce, odesílatel nebo příjemce, toto krytí může být přizpůsobeno vašim specifickým potřebám. Neváhejte nás kontaktovat, abychom vám mohli pomoci najít ideální řešení pro vás

Vyplňte formulář a my Vám porovnáme a zajistíme pojištění zásilky při přepravě

Poptejte nejvýhodnější pojištění přepravy

Kontaktujte odborníka, dlouhodobě se zabýváme pojištěním dopravy

Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Odpovědnost dopravce nemusí vždy stačit

Podle zákonů za náklad při přepravě odpovídá dopravce. Za další dílčí úlohy může odpovídat zasílatel. Pro oba dva existuje pojištění odpovědnosti, tak proč si vlastně máme pojišťovat přepravu?
Hned ze dvou důvodů.
Prvním důvodem je, že dopravce není za škodu na nákladu odpovědný ve všech případech. V mezinárodní dopravě je odpovědnost omezena na částku cca 250 Kč na kg nákladu. Jako další  příklad může být ozbrojená loupež nebo třeba přírodní katastrofy. Dále dopravce neodpovídá za některé druhy nákladu (viz níže) a také některé druhy nákladu mohou být vyloučeny z pojištění odpovědnosti dopravce. 
Druhým důvodem je, že musíme důvěřovat dopravci, že platí pojistné, má sjednaný dostatečný limit nebo má dostatek prostředků, aby případné škody pokryl. Pokud dopravce či zasílatel nemá sjednané nebo platné pojištění, bude nám škodu platit ze svého a nepochybně to nebude jednoduché a bude to trvat dlouho. Pojištění přepravy Vás vyplatí hned jak se dodají podklady o škodě a vymáhání prostředků na dopravci bude řešit za Vás. Šetří Vám tak čas, starostí a možné finanční problémy.

Jaké zboží je vhodné vždy pojistit při přepravě

  • Umělecká díla a sběratelské předměty
  • Peníze a jiné ceniny, šperky, drahé kovy apod.
  • Písemnosti, projekty, data na datových nosičích
  • Ojetá a havarovaná vozidla, použité stroje
  • Živá zvířata
  • Velmi drahý náklad (v řádu mil. Kč), např. elektronika a speciální výrobky

Pokud jste hledali pojištění odpovědnosti silničního dopravce, pokračujte ZDE.

Nové články k tomuto pojištění

Odpovědnost silničního dopravce - chyby při sjednávání smluv

29.1.2022
Upozorňujeme Vás na chyby, které se dělají při sjednávání smluv týkajících se odpovědnosti silničního dopravce.