Pojištění přepravy zásilek

Některé zásilky jsou pro nás obzvláště důležité a jejich poškození či zmizení by znamenala nemalé finanční ztráty. Pojištění přepravy zásilek Vám pomůže bránit se následkům takových ztrát. Pojištění přepravy je tu také pro dopravce, kteří vezou jednorázově přepravu, na které jejich vlastní pojištění nestačí či chtějí nabídnout zákazníkům něco navíc.

Vyplňte formulář a my Vám porovnáme a zajistíme pojištění zásilky při přepravě

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

Zeptejte se odborníka, máme dlohodobé zkušenosti s pojištěním přepravy.
Ing. Richard Fila
poptavky@fajnpojisteni.cz
606 05 72 72
Ing. Richard Fila

Budete mít jistotu nejvýhodnější nabídky

Prosím napište minimálně 1 den před plánovaným počátkem přepravy, lépe však dříve. Pojistné totiž musím být uhrazeno před začátkem.

Odpovědnost dopravce vždy nestačí

Podle zákonů za náklad při přepravě odpovídá dopravce. Za další dílčí úlohy může odpovídat zasílatel. Pro oba dva existuje pojištění odpovědnosti, tak proč si vlastně máme pojišťovat přepravu?
Hned ze dvou důvodů. Tím prvním důvodem je, že jinak musíme důvěřovat dopravci, že platí pojistné, má sjednaný dostatečný limit nebo má dostatek prostředků, aby případné škody pokryl. Pokud dopravce či zasílatel nemá sjednané nebo platné pojištění, bude nám škodu platit ze svého a nepochybně to nebude jednoduché a bude to trvat dlouho. Pojištění přepravy Vás vyplatí hned jak se dodají podklady o škodě a vymáhání prostředků na dopravci bude řešit za Vás. Šetří Vám tak čas, starostí a možné finanční problémy.
Druhým důvodem je, že dopravce není za náklad odpovědný ve všech případech. Mohou nastat reálné situace, kdy toto riziko vzniká. Jako příklad uvedu ozbrojenou loupež nebo třeba přírodní katastrofy. Dále dopravce neodpovídá za některé druhy nákladu (viz níže) a také jsou některé druhy nákladu vyloučeny s pojištění odpovědnosti dopravce. Navíc v mezinárodní dopravě je odpovědnost omezena na částku cca 300 Kč na kg nákladu

Jaké zboží je vhodné vždy pojistit při přepravě

  • Umělecká díla a sběratelské předměty
  • Peníze a jiné ceniny, šperky, drahé kovy apod.
  • Písemnosti, projekty, data na datových nosičích
  • Ojetá a havarovaná vozidla, použité stroje
  • Živá zvířata
  • Velmi drahý náklad (v řádu mil. Kč), např. Elektronika a speciální výrobky

Pokud jste hledali pojištění odpovědnosti silničního dopravce, pokračujte ZDE.


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct