Povinné ručení

Jaké je nejvýhodnější a jak ho nastavit? 

Povinné ručení, nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí mít uzavřený každý, kdo provozuje vozidlo v ČR. Jedná se o zákonem nařízenou povinnost, která pokryje škodu na jiných vozidlech v případě dopravní nehody. K tomu vám stačí nejlevnější pojištění auta, ale pokud chcete být kryti "pro každou situaci", doporučujeme zvolit vyšší limity. Se správným nastavením přitom ušetříte oproti standardním cenám i několik tisíc Kč. Spolupracujeme s většinou pojišťoven na českém trhu a máme exkluzivní sazby pro povinné ručení. Uzavřít ho můžeme pohodlně online a rádi vám poskytneme telefonickou konzultaci.

POPTEJTE ZDARMA
Budete mít jistotu nejvýhodnějších podmínek

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním uvedených údajů za účelem vypracování nabídek pojištění. Podrobnosti ..

Souhlasím se zpracováním údajů pro obchodní a marketingové účely provozovatele Fajnpojisteni.cz. Podrobnosti ...

 

Co všechno kryje povinné ručení 

Na jaké případy se povinné ručení vztahuje, definuje přímo zákon č. 168/1999 Sb. a nelze jej změnit smluvně ani soudně. Jelikož je řidič odpovědný za škody způsobené provozem vozidla, myslí tento druh pojištění auta, motorky aj. na škody na majetku i zdraví, a rovněž hradí ekonomické či právní záležitosti určené zákonem. Z povinného ručení se uhradí: 

  • Zranění osob nebo jejich usmrcení
  • Poškození majetku, zpravidla jiných vozidel, ale i jiných movitých věcí
  • Ušlý zisk (například kvůli rozbití nákladu)
  • Právní zastoupení nezbytní k získání nároku na odškodnění 

Podrobnější výklad poskytuje zákon a také každá pojišťovna, která povinné ručení uzavírá. Pokud vás cokoliv zajímá, zavolejte nám nebo napište e-mail, poradíme vám. 

Limity krytí škody u povinného ručení 

Limity se odvíjí od velikosti vozidla a řady dalších faktorů. Spodní hranice je zákonem stanovena na 35 milionů Kč a obvykle je součástí nejlevnějšího povinného ručení. U osobních automobilů je vhodné nastavit alespoň 50 milionů, většina pojišťoven však umí nabídnout i mnohem vyšší limity, klidně 200 milionů Kč. Vyšší částky se obvykle sjednávají u větších dopravních prostředků jako jsou autobusy nebo tahače. 

Srovnání povinného ručení děláme za vás 

Abyste nemuseli procházet nabídky pojišťoven a různých srovnávačů, vyplňovat několikrát po sobě údaje, a teprve poté zdlouhavě srovnávat povinné ručení, uděláme vše za vás. Stačí nám několik základních informací, podle nichž uvidíme aktuální nabídky pojišťoven na jednom místě. Z nich následně vybereme ty nejlepší co se týče ceny, pojistných limitů a krytí rozsahu škod. Navíc vám nastavíme exkluzivně vyjednané ceny, které vám na pobočkách nenabídnou. 

Povinné ručení vs. havarijní pojištění 

Zatímco povinné ručení musíte mít uzavřené ze zákona na jakkoliv starém vozidle, havarijní je dobrovolné a vyplatí se pouze u těch nových. Dohromady mohou tvořit kompletní pojištění auta, musí být však správně sestavené. A jaké jsou mezi nimi rozdíly? Povinné ručení pokryje škody způsobené na jiných vozidlech v případě dopravní nehody. Havarijní pojištění oproti tomu chrání vaše auto, ať už je poškozeno během bouračky, vandalismem nebo živelnou pohromou. 

Povinné ručení od Generali České, ČSOB, Kooperativa, nebo jiné? 

Na českém trhu jsou pojišťovny, které zjednodušeně řečeno umí povinné ručení lépe než jiné. To ovšem neznamená, že každému vychází dobře produkt od stejné instituce. Například pro mladé řidiče může být vhodné povinné ručení od Direct pojišťovny, zatímco starší lidé s čistou historií pořídí lépe od Kooperativy nebo ČSOB. Ještě před uzavřením je vždy lepší srovnat povinné ručení od několika pojišťoven a zvolit to, které je nejenom cenově výhodné, ale zároveň nabízí rozsáhlé krytí a vysoké limity. 

Povinné ručení na tahač návěsů a autobusy 

Povinné ručení na tahač návěsů je poměrně drahé, jedná se totiž o nejvýkonnější vozidla na silnicích a mohou způsobit drahé a rozsáhlé škody (například srážkou s tramvají, jiným tahačem, najetím do baráku atd.), jaké by osobní auto způsobit nedokázalo. Z tohoto důvodu se pohybují ceny kolem 60 000 Kč, pojišťovna nicméně hradí i stamilionové škody. Podobně je tomu u autobusů, kde jsou ceny za povinné ručení o zhruba 40 % nižší. Na pojištění tahačů a jiných nákladních vozidel jsme specialisté a najdeme pro vás nejvýhodnější nabídku. 

 

 

Online pojištění vozidel >>

 
NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct