#059 Vrácení pojistného při zrušení povinného ručení

Vloženo: 28.2.2019 | Zobrazeno:4591x

Kolik mne bude vráceno s pojistné smlouvy na povinné ručení vozidla ,když jsem zaplatil na nové období částku 3801,-kč a 11.2.2019 jsem smlouvu ukončil z důvodu zániku vozidla? Tedy nové období trvalo pouze tři měsíce.

Při ukončení smlouvy před výročím Vám má pojišťovna vrátit nespotřebované pojistné poměrně.
Takže zhruba 3 801 Kč / 12 měsíců = 317 Kč / měsíc, Zbývajících 9 měsíců vám vrátí, tedy přibližně 9 * 317 Kč = 2 853 Kč.
Pojišťovna má právo na pojistné do konce kalendářního měsíce, ve kterém pojistné zaniklo. Některé pojišťovny však již nyní počítají přesněji podle dní. Pojištění tedy zaniká dnem vyřazení z evidence avšak např. ČPP si vezme pojistné ještě do konce kalendářního měsíce. Dále např. do Slavia je nutné vrátit také zelenou kartu (mají na to ze zákona nárok, ale lze jí případně prohlásit za ztracenou/zničenou), jinak nepošlou peníze, smlouvu však přesto ukončí. Pokud nelze zelenou kartu vrátit, doporučujeme zapsat do výpovědi, že byla zelená karta zničena.

Richard Fila, Ing.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Další v kategorii:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct