Co možná o havarijním pojištění nevíte

Vloženo: 25.3.2020 | Zobrazeno:565x
Havarijní pojištění, na rozdíl od povinného ručení, není povinné. Zatímco povinné ručení zaplatí škody, které někomu způsobíte na vozidle, havarijní pojištění zaplatí náhrady škody i na vašem autě. Zejména se může vyplatit, vlastníte-li zánovní auto.

Střešní nosič

Podmínky ve smlouvách se liší. Jestliže máte na střeše auta nosič lyží, střešní box, často hovorově označovaný jako rakev, nebo nosič na kola, ujistěte se, že havarijní pojištění kryje i tuto část. Některé pojišťovny považují střešní nosiče jako součást aut. Ale je potřeba toto příslušenství nafotit. Podle toho se navýší hodnota auta, z čehož vyplývá, že se může navýšit cena pojistného. Havarijní pojištění se samo o sobě nevztahuje na obsah věcí ve střešním boxu nebo na zamčená kola v nosiči. Pokud chcete mít i tyto věci pojištěné, je třeba zavazadla připojistit. Pokud nosič vyměníte za jiný, nezapomeňte pojišťovnu informovat o změně a změnu zdokumentujte fotografií.

Hvarijko krátkodobě

Pokud nejste bůhví, jaký řidič-cestovatel, a za rok toho více nachodíte, než najezdíte, nemusíte si sjednat havarijní pojištění na celý rok. Auto si můžete pojistit například jen na pár týdnů strávených mimo hranice České republiky. Při sjednání smlouvy nezapomeňte zvolit územní rozsah na celou Evropu.

Volba pojišťovny je na vás

Smlouva o povinném ručení u jedné pojišťovny vás v žádném případě nezavazuje k tomu, že od stejné pojišťovny musíte mít i havarijní pojištění. Dva rozdílné produkty vám můžou poskytnou dvě různé instituce.

Kunám chutnají kabely

Pojištění proti střetu se zvířaty zpravidla zahrnuje i poškození vozidla kunami nebo myšmi. Pokrytí není tedy omezeno jen na střet s divokým prasetem nebo srnou.

Podvody se nevyplácí

Při sjednávání havarijního pojištění vaše auto prohlédne technik. Na základě toho se pojišťovna rozhodne, zda auto pojistí. V případě nehody pojišťovna porovnává fotky stavu vozidla před nehodou a po nehodě. Je to ochrana před podvodníky, kteří by chtěli proplatit i škody, které vznikly před pojištěním.
Kromě dopravní nehody, můžete vozidlo pojistit proti dalším rizikům, jako jsou povětrnostní vlivy, krádež a vandalismus.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct