Způsob našeho života - důležitý faktor pro cenu pojištění

Vloženo: 26.4.2018 | Zobrazeno:152x

Do cen pojištění se promítá stále více v minulosti nepředstavitelných okolností. V posledních letech je takovým faktorem i způsob, jakým žijeme. Pojišťovny berou v úvahu i rodinné anamnézy a do popředí se dostává využití moderních nositelných technologií například v podobě chytrých náramků.

Jak je to se zdravým životním stylem

Podle posledních průzkumů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), jsou Češi na konci žebříčku v konzumaci ovoce a zeleniny a hluboko pod průměrem jsou i v míře pohybových aktivit v zemích sdružených v OECD.

Kdybychom žili zdravě, bylo by podle Státního zdravotnického ústavu možné zabránit až 80 procentům předčasných úmrtí na kardiovaskulární a nádorová onemocnění. Proto stále více pojišťoven odmítá poskytnout slevu na životním pojištění. Kdo má optimální index tělesné hmotnosti (BMI) a nekouří, může platit až o čtvrtinu méně. Komu je 36 let, váží 95 kilo, měří 185 cm a kouří, má smůlu.

Riziko obezity

Obezita je rizikovější než adrenalinový sport. Pojišťovny sledují i rodinnou anamnézu a případný výskyt závažných chorob v předchozích generacích a s prokázanou dědičností zohledňují v ceně pojištění.

Civilizační choroby se i díky stále rostoucí úspěšnosti léčby různých onemocnění stávají pro pojišťovny poslední dobou větším strašákem, než například rakovina nebo některé nebezpečné adrenalinové aktivity.

Pojišťovny se posouvají stále více k tzv. aktivnímu řízení rizik a stávají se i nástrojem prevence. Bonus v podobě slevy na pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře jednou za 2 roky a urologa či gynekologa jednou ročně je v nabídce některých pojišťoven. Tím klienty motivují k pravidelným prohlídkám, jelikož sleva na pojistném nebývá zanedbatelná.

Chytré náramky

Výši pojistného mohou ovlivnit i moderní nositelné technologie, jako jsou chytré náramky, které monitorují hlavní tělesné funkce plus pohybové aktivity jedince. Kdo bude ochoten tato data sdílet, dostane další slevu z pojistného, budou-li jeho hodnoty ze zdravotního hlediska příznivé. Podobný efekt by mohou mít i sdílení elektronické zdravotní knížky klienta.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct