Pojištění psa uvítáte v případě nákladné léčby

Vloženo: 15.5.2018 | Zobrazeno:261x

Češi jsou národem pejskařů, takže pro každého majitele čtyřnohého miláčka je dobrou zprávou, že i psa je možné pojistit. Zvláště když je pes právoplatným členem rodiny, zaslouží si tu nejlepší možnou péči. A protože se zdravotní komplikace nevyhýbají ani zvířatům, je dobré s tím počítat. Kdo někdy řešil úraz nebo nemoc svého mazlíčka, zjistil, že se někdy může jednat o výraznou zátěž rodinného rozpočtu. Finanční náklady na léčbu lze zmírnit díky pojištění psa.

Pojištění léčebných výloh či veterinární péče

Oproti pár stokorunám za očkování, může zásadní operace psa vyjít i na více než 20 tisíc Kč. Takováto nákladná léčba u zvěrolékaře či nutnost provést operativní zákrok může být hrazena z pojištění. V posledních letech počet pojitěných psů roste, jelikož každý majitel se určitě obává situace, že by nemohl z finančních důvodů svému čtyřnohému kamarádovi dopřát adekvátní diagnostiku a léčbu, kterou by přitom pojišťovna uhradila. Zajímavostí je, že například v Německu či Anglii je výjimkou spíše nepojištěný pes. I proto je zde veterinární péče na daleko vyšší úrovni.

Podmínky pojištění psa

Domácího mazlíčka lze pojistit obvykle do osmi až deseti let jeho věku. Minimálně musí být pejskovi 6 měsíců. Cena pojištěn se různí a kolísá od tisícikoruny ročně až po několik tisíc. Záleží hlavně na limitu pojistného plnění, který majitel zvolí, případně na plemeni, věku nebo také váze psa. Obecně lze říci, že čím starší pes, tím dražší pojištění. Důležitými podmínkami jsou označení psa čipem nebo tetováním, očkování, případně zda pes netrpí nějakými zdravotními problémy.

Pojistné plnění

Pojišťovny nehradí veškeré náklady, ale jen nutné, účelné a neodkladně vynaložené finační výdaje. To znamená standardní veterinární zákroky, které vyžadují nutné, účelné a neodkladně vynaložené finance. Mezi časté výluky patří chronická nebo vrozená onemocnění, preventivní zákroky, náklady na dietní stravu a krmné doplňky, náklad na ošetření a léčbu chrupu, déle trvající hospitalizace aj.

Spoluúčast

Míra spoluúčasti se v jednotlivých smlouvách liší. Bývá vyjádřena konkrétní částkou (od 500 Kč výše) nebo poměrnou částí ceny zákroku (například 10 % z každého výdaje).


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct