Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

Vloženo: 29.5.2018 | Zobrazeno:204x

Kvůli týdenní dovolené u moře nebo víkendovému poznávacímu zájezdu se nevyplatí sjednávat celoroční cestovní pojištění. Jiné to je u cestovatelů, kteří vyjíždění za hranice často a pravidelně. Za úvahu to stojí i v případech, kdy člověk jede jednou v roce na hory, v létě aspoň na 2 týdny k moři a často vyjíždí do zahraničí i o víkendech. V nabídce tuzemských pojišťoven najdete pod celoročním pojištění dva typy produktů: pojistku sjednanou na celý rok nebo pojištění opakovaných výjezdů. V tomto článku se zaměříme na druhou variantu.

Rozsah, limity i destinace

Vedle ceny se zaměřte také na rozsah pojistného krytí, spoluúčast a podmínky smlouvy. Základní složkou každé cestovní pojistky jsou léčebné výlohy a asistenční služby. K tomu jsou nabízena další připojištění, nejčastěji úrazové, odpovědnosti, pojištění zavazadel, zpoždění letu atd. Čím více připojištění, tím bude pojistka dražší.

Podobné je to s pojistnými limity. Hradí-li pojišťovna léčebné výlohy maximálně do jednoho miliónu korun, bude pojistka stát méně. Pokud se kryjí léčebné výlohy do limitu pěti milionů, bude pojištění dražší. Důležitou roli také hraje cílová destinace. Na cesty po Evropě nabízejí pojišťovny nižší sazby, ovšem budete-li cestovat mimo Evropu, tak se vám celoroční pojištění prodraží.

Kdo celoroční pojištění nabízí

Před zvolením pojišťovny si nejprve propočítejte, kolik času v zahraničí v roce skutečně strávíte. Ve většině případů se celoroční cestovní pojištění finančně vyplatí až v případě, když v cizině pobýváte kolem čtyřiceti až padesáti dnů v roce. Výjimkou je pouze pojišťovna Kooperativa, u které se to vyplatí již při cestování na 30 až 40 dní v roce. Nejvýhodnější podmínky u tohoto pojištění nabízí pojišťovna UNIQA, jelikož na dovolené stačí strávit cca 20 dní, ovšem jen v rámci Evropy.

Roli hraje také rozsah pojistného krytí. Pokud od pojištění čekáte pouze krytí léčebných výloh a asistenční službu, většinou se počet dní, které je třeba trávit v cizině, ještě zvyšuje. Menší rozdíly jsou u pojištění s větším rozsahem připojištění.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct