Počet zraněných dětí přibývá

Vloženo: 25.6.2018 | Zobrazeno:141x

Většina dětí se zraní ve svém volném čase, při sportování nebo zájmové činnosti. Ovšem roste také počet úrazům ve škole, nejen při tělocviku, ale také o přestávkách, na školních výletech apd. Za poslední uplynulý školní rok bylo zaznamenáno 42 577 úrazů. Rostoucí trend je patrný již několik let. Nejčastěji se děti zraní při tělocviku a školních sportech, ale také o přestávkách. Dominují zlomeniny většinou horních končetin, výjimkou nejsou ani úrazy hlavy.

Školy mají sjednáno pojištění odpovědnosti

Odborníci vidí příčinu tohoto trendu ve snižující se pohybové dovednosti dnešních dětí a zároveň v rostoucí tendenci k rizikovějšímu chování. Statistika je možná ovlivněna i pečlivostí a zodpovědností pedagogů, kteří raději hlásí i drobné incidenty, u nichž by dříve nepředpokládali možnost odškodnění. Školy jsou povinné zajistit bezpečnost a zdraví žáků v době, kdy jsou jim svěřeny. Odpovědné jsou i v případech, když rodiče dítě svěří na mimoškolní aktivitu, kroužek organizovaný školou, i někým jiným.

Každá česká škola má sjednáno odpovědnostní pojištění pro žáky i zaměstnance, které kryje běžné škody (ztrátu sportovní obuvi ze šatny apd.) nebo drobnější úrazy při výuce bez závažných následků (poleptání kyselinou při pokusu v laboratoři).

Optimální nastavení dětské pojistky

Rodinný rozpočet může zasáhnout i „banální“ zlomenina roky. Rodič zůstává doma a čerpá ošetřovné, což sníží měsíční výplatu. Proto se vyplatí úrazové pojištění pro dítě, ale klíčové je nastavení pojistných částek, na které je pojištění sjednáno.

Také se doporučuje, aby rodiče sjednávali úrazové pojištění pro dítě samostatně a nikoliv jako součást tzv. životní pojistky, která výrazně navyšuje cenu pojištění. Smlouva by měla být snadno změnitelná. Je zbytečné mít ve smlouvě sjednáno tzv. bolestné, které pokrývá drobné úrazy, protože to bývá na pojistkách nejdražší položkou.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct