Na co si dát pozor při těhotenství a cestovním pojištění

Žena může cestovat i v době svého těhotenství. Musí si ovšem dát pozor na výluky v cestovním pojištění. Také by se raději měla vyhnout některým destinacím.

Na co si dát pozor při těhotenství a cestovním pojištění

Žena může cestovat i v době svého těhotenství. Musí si ovšem dát pozor na výluky v cestovním pojištění. Také by se raději měla vyhnout některým destinacím.

Žena může bez obav cestovat i v době svého těhotenství. Musí si ovšem dát pozor například na některé výluky v rámci cestovního pojištění. Také by se raději měla vyhnout některým destinacím a hlavně se před cestou poradit se svým lékařem.

Těhotenství a cestovní pojištění

Některé pojišťovny mají ve svých podmínkách při sjednávání cestovního pojištěn výluky pro těhotné. Základní složkou cestovního pojištění pro kohokoliv by mělo být vždy pojištění léčebných výloh v případě hospitalizace. Proto je třeba si pohlídat výši limitů, nebo zvolit krytí bez limitu. Většina pojišťoven mívá ve výlukách uvedeno, že od 26. týdne nehradí výdaje spojené s těhotenstvím či porodem. Také je dobré vědět, že dítě narozené v zahraničí není pojištěné, takže mohou nastat potíže s financováním zdravotní péče o něj, zvláště mimo EU.

Porod nikdo nepojistí

Pojišťovny obvykle pojistí těhotnou ženu na celou dobu těhotenství. Dojde-li však v průběhu pojištění k porodu, tak se na tuto událost pojištění nevztahuje. Nepojišťují se ani ženy v rizikovém těhotenství.

Kam raději nejezdit?

Některé destinace jsou pro těhotné ženy rizikovější. Platí to například o zemích, kde hrozí tzv. Faraonova pomsta. Vyhnout by se měly také zemím, ve kterých jsou nutná speciální očkování, protože některá z nich nejsou v těhotenství doporučována.

Podmínky leteckých společností

Určitě je třeba si dopředu zjistit přepravní podmínky příslušné letecké společnosti. Každý dopravce má totiž specifická pravidla týkající se doby, kdy je pro těhotné ženy létání bezpečné. Některé společnosti požadují po překročení určitého týdne těhotenství lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti k přepravě.

Poraďte se s lékařem

I když většina pojišťoven nevyžaduje před uzavřením cestovního pojištění po těhotné ženě potvrzení o zdravotním stavu, měla by se žena se svým lékařem o cestě poradit. Dlouhé sezení v letadle je zatěžující pro kohokoliv. Problémem mohou být také bezpečnostní pásy. Maximální doporučená délka cestování by neměla přesáhnout 5-6 hodin.