Je možné sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Vloženo: 25.7.2018 | Zobrazeno:292x

Než vyjedeme na vytouženou dovolenou v zahraničí, je třeba udělat mnoho věcí. Mezi nejdůležitější patří cestovní pojištění. V návalu cestovní horečky, řešení problémů v práci nebo nakupování potřebných věcí, může člověk zapomenout sjednat si cestovní pojištění. Proto se někdy vyskytuje otázka, zda to lze napravit po příjezdu na místo.

Jak je to v zahraničí?

Pokud se vydáte na dovolenou do některé členské země EU a zde onemocníte nebo dojde k úrazu, bude vám krýt záda modrá kartička, kterou jste dostali od své zdravotní pojišťovny a prokazujete se s ní u lékaře v Česku. Slouží jako Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC).

Počítejte s čekací lhůtou

EHIC má své limity, takže především platí pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních. Další nevýhodou je, že pokud se v dané zemi platí spoluúčast, nevyhne se jí ani pacient z jiné země. Naopak s komerční cestovní pojistkou pochodíte i u soukromých doktorů.

V ostatních zemích

Budete-li na dovolené v zemi, která není členem EU a nebudete mít z domova sjednané cestovní pojištění, musíte v případě lékařského ošetření počítat s úhradou z vlastní kapsy. A sumy za nejrůznější vyšetření nebývají v cizině zrovna nízké. Až se na místo dostanete, neměli byste otálet. Pojišťovny totiž často uplatňují určitou čekací dobu, kterou se myslí praxe, kdy pojištění platí až několik dní od uzavření smlouvy. Nejčastěji dělá tato lhůta sedm dní.

Připojištění na poslední chvíli

Vždy se vyplatí prostudovat pojistné podmínky, resp. rozsahu krytí a výluky z pojištění. Většina pojišťoven totiž v základních balíčcích nabízí pouze krytí běžných rekreačních sportů, rizikové lze připojistit zvlášť.

Pokud byste na dovolenou vyrazili s pojistkou, která kryje pouze rekreační sportování, můžete si připojištění rizikových sportů sjednat na místě dodatečně. Mnohdy lze navíc sjednat připojištění pouze na určitý den.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct