Vybíráte cestovní pojištění? Na toto dejte pozor

Vloženo: 15.8.2018 | Zobrazeno:204x

Kdo by se netěšil na zahraniční dovolenou někde u moře, nebo na horách. Cestování má v oblibě spousta Čechů, kteří podle statistik podniknou ročně na sedm miliónů zahraničních cest. Pro starosti s balením, surfování po internetu, kvůli stoupající cestovní horečce bychom však neměli zapomenout na jednu důležitou věc, a sice na cestovní pojištění. Zaručí nám klid pro případ nemoci či úrazu. V zahraničí je totiž kvalitní zdravotní služba výrazně dražší než u nás. Ne každé cestovní pojištění však kryje všechna rizika na cestách. Proto se vyplatí pečlivě prostudovat podmínky smlouvy o cestovním pojištění a dát si pozor na následující:

Pojistěte se i na cestu

Řada lidí si myslí, že se stačí pojistit pouze na dny strávené v cílové destinaci. Zapomínají, že velkou část samotné cesty z domova až do místa, kde budou trávit dovolenou, stráví mimo území České republiky. Takže cestovní pojištění na cestu od samého počátku včetně cesty zpět je velmi důležité.

Kvalitní asistence vždy po ruce

Asistenční služba je klíčovým parametrem, neboť v případě zdravotních potíží zajistí tu nejlepší možnou péči. Aby se cestovatel mohl bez obtíží s asistenční službou co nejrychleji spojit, vyplatí se uložit si její telefonní číslo do adresáře mobilního telefonu nebo mobilní aplikace pojišťovny.

Pojištění vybírejte podle typu dovolené

Kdo plánuje čistě odpočinkovou dovolenou, bude mu stačit základní pojištění. Kdo ale jede na dovolenou s úmyslem strávit ji různými aktivitami, měl by si zkontrolovat rozsah pojištění a případně se připojistit. Podle odborníků z ERV Evropské pojišťovny bychom si neměli pořizovat pouze zdravotní pojištění, ale zahrnout do něho i pojištění odpovědnosti a zavazadel.

Zkontrolujte si výši limitů

Obecně platí, že limity léčebných výloh by měly odpovídat alespoň třem miliónům korun pro cesty po světě a dvěma miliónům pro cestování v rámci Evropy.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct