Je možné pojistit jízdní kolo?

Vloženo: 25.8.2018 | Zobrazeno:730x

Současná moderní jízdní kola nejsou žádnou levnou záležitostí. Proto je případná ztráta kola citelným zásahem do peněženky. Zmírnit to může pojištění jízdního kola, které některé pojišťovny nabízejí. Než se do pojišťovny vydáte, ujasněte si některé otázky.

Kam kolo uschováte

Budete-li mít kolo v bytě, pak se může zahrnout do klasického pojištění domácnosti. Pojistka se bude vztahovat na všechna pojistná rizika, která jsou ve smlouvě sjednána. Živelná nebezpečí jako je požár, poškození vodou z prasklého potrubí atd. Riziko krádeže se ve smlouvě musí zkontrolovat a případně připojistit.

Častým místem umístění kol jsou sklepní prostory či kóje. Pak vše funguje jako u pojištění domácnosti, jen je třeba vzít v úvahu limit, který se na sklepní prostory či kóje nastaví. Pokud si například sjednáte pojištění domácnosti na 300 tisíc a vyberete si produkt s limitem na krádež ze sklepa na 10% z pojistné částky hodnoty domácnosti, pak můžete od pojišťovny očekávat maximálně 30 tisíc korun.

Důležité je uzamčení sklepa. Ověřte si, z jakého materiálu by měla být stěna, jaké bezpečnostní prvky kromě zámku by měl sklep mít.

Krádež bicyklu z auta

Jsou dvě možnosti, jak si kolo chránit. První je pojištění domácnosti s větším pojistným rozsahem zahrnujícím i krádež věcí z auta, druhou cestou je připojištění „zavazadel“ u povinného ručení nebo u havarijního pojištění. Ve druhém případě je výhodou, že se pojištění bude vztahovat i na zničení kola autonehodou.

Kolo před obchodem či restaurací

Některé pojišťovny nabízejí pro případ krádeže ze stojanu před obchodem či restaurací pojištění v rámci pojištění věci z domácnosti. Podmínkou je, že zloděj musel překonat překážku, nejčastěji v podobě uzamčeného zámku.

Ve všech uvedených případech se ujistěte, ve kterých zemích pojištění platí. Pokud podnikáte cyklovýlety i do zahraničí, musí mít pojistka územní platnost „Evropa“.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct