U pojištění často sázíme na rizika, která nám nehrozí

Vloženo: 25.10.2018 | Zobrazeno:184x

Pojistit si dům stojící na kopci proti povodni je zřejmým nesmyslem. Přesto řada lidí na podobná rizika sází. Nejčastěji to bývá u životního pojištění, kdy si lidé sjednají naprosto nevyhovující pojistku, pojistí si nevhodná rizika nebo se neinformují o pojistných podmínkách. Mnozí klienti vyhodnocují možná nebezpečí nesprávně a v honbě za domnělou kvalitou podepisují smlouvy, které je kryjí jen ve velmi nepravděpodobných situacích.

Chyby začínají už u pojištěných dětí

Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší, je pojistí lépe než sebe. Většinou ale životní pojištění uzavřené pro děti pak nezohledňuje rizika, která dětem reálně hrozí. Například pravděpodobnost závažných onemocnění typu infarktu, rakoviny či Alzheimera je u dětí samozřejmě nižší než u dospělých. Dětem spíše hrozí úrazy, takže se vyplatí sjednat jim v rámci vhodné životní pojistky i kvalitní úrazové pojištění.

Úrazové pojištění kryje jen následky úrazu

Je omylem se domnívat, že uzavřením úrazového pojištění je pojištěn život. Úrazové pojištění totiž kryje klienta jen v případě úrazu, na rozdíl od životního pojištění, které se riziky zabývá komplexně. Navíc podle statistik úraz nepatří mezi největší hrozby, kterými jsou především cévní choroby, infarkty, nádorová onemocnění apd.

Podceňování invalidity

Rizik spojených s invaliditou se Češi příliš neobávají. Většina se pojišťuje na částku do 300 tisíc korun. Pokud se však dostane do takové situace, na finančním rozpočtu člověka se podepíše jak výpadek příjmu, tak případné náklady na bezbariérovou přestavbu bytu či placení ošetřovatele. Někteří klienti se na invaliditu nepojišťují vůbec, v pojistce kryjí méně závažná rizika, jako je třeba doba nezbytného léčení úrazu. Ty však pro finanční rozpočet neznamenají takový zásah, jako případná celková rekonstrukce domova či pořízení invalidního vozíku. Obvykle mají lidé při uzavírání pojistky tendenci vidět se zdravější, než ve skutečnosti jsou.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct