V jakých případech nemusí u cestovního pojištění pojišťovny platit?

Vloženo: 25.12.2018 | Zobrazeno:210x

Vyjet na zahraniční dovolenou bez cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Je to užitečná věc, ovšem je třeba dodržet stanovené podmínky, aby člověk nezůstal bez plnění, které očekával.

Doktora si nechte poradit asistencí

Některé pojišťovny mají nasmlouvané spolupracující a prověřená zdravotnická zařízení a vyžadují, aby je turisté v případě nutnosti využili. Proto si nenechte poradit v recepci a nechoďte k nejbližšímu doktorovi. Umožňuje-li váš zdravotní stav a nejde-li o akutní ohrožení života, kontaktujte nejprve asistenční službu.

Sportovat můžete, ale......

Turistika, projížďka na kole, plážový volejbal či šnorchlování jsou sporty, které jsou v cestovním pojištění zahrnuty automaticky. Chcete-li však o dovolené vyzkoušet něco adrenalinového, pojistěte se na „rizikové sporty“. Pokud budete chtít skočit bungee jumping, můžete se dopojistit až v zahraničí. Pozor ale na karenční dobu, jelikož pojištění může platit až třeba za tři dny. Problémem může být také nedostatečné vybavení například při horských túrách.

Pozor na stávající nemoci

Pokud vyjedete s příznaky chřipky a při zhoršení situace budete muset vyhledat pomoc, nepočítejte s tím, že by pojišťovna za takovou léčbu platila. Ještě komplikovanější je to u chronických onemocnění. Specifikum je u těhotných žen, což samozřejmě není nemoc, ovšem přehoupne-li se těhotenství přes 24. 26., resp. 28. týden, odmítnou pojišťovny platit za léčebné zákroky související s těhotenstvím či porodem.

Senioři musí počítat s příplatkem

Pojišťovny nastavují pro seniory vyšší sazby pojistného, protože riziko, „že se něco stane“, je ve vyšším věku pravděpodobnější. Hranicí bývá 70 let. Některé pojišťovny mají i dvě seniorské sazby, například pro lidi ve věku 70-80 let a starší.

Pozor na alkohol

Ve zdravotnických zařízeních v zahraničí dělají zkoušky na alkohol jen v závažných případech. Pokud však budete evidentně opilí, v lékařské zprávě se to nejspíš objeví. Vyhodnotí-li pojišťovna alkohol jako příčinu úrazu, zřejmě vám zkrátí pojistné plnění.

Nové zuby si u moře nepořídíte

Nepočítejte s tím, že byste si v cizině nechali udělat plastickou operaci nebo vymodelovat chybějící zub. Léčebné výlohy se týkají jen nezbytné péče, nikoli preventivních či kosmetických zákroků.

Storno zájezdu

Na poslední chvíli se může se stát něco, co vám zabrání v odjezdu. Onemocnění, vykradení bytu, úmrtí někoho blízkého. Abyste o peníze nepřišli, můžete si připojistit storno zájezdu a vrátí se vám 80 až 100 % jeho ceny. Toto připojištění lze sjednat obvykle zároveň se zaplacením zájezdu, nikoliv později.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct