Cesta za lyžováním se může bez pojištění velmi prodražit

Vloženo: 15.1.2019 | Zobrazeno:197x

Údajně jeden týden zimní dovolené má na naše zdraví stejně pozitivní účinek, jako delší dovolená v létě. Až se tedy budete těšit na lyže a balit vše potřebné, nezapomeňte na cestovní pojištění. Bez něho je lyžování rizikem, jelikož k úrazu můžete přijít raz dva. Jeho součástí by mělo být vždy pojištění léčebných výloh a ideálně ještě pojištění odpovědnosti. Pokud vyrážíte do hor v zahraničí, nespoléhejte pouze na kartičku své zdravotní pojišťovny. Částky za ošetření úrazu způsobeného při lyžování v cizině nejsou totiž malé. Například běžná zlomenina nohy stojí přes 30 tisíc korun, ale úraz hlavy nebo páteře může vyjít i na 1 milion korun.

Omezená platnost

Kartička zdravotní pojišťovny platí výhradně v zařízeních s veřejnou zdravotní službou. K dispozici zde máte jen rozsah péče, která je v dané zemi hrazena z veřejných peněz a ten nemusí být stejný jako v ČR. Dalším faktem je, že rychlá dostupnost veřejného zdravotního zařízení nemusí být blízko lyžařského střediska. Mnohdy jsou blíž soukromé zdravotní služby, kde ale kartička zdravotní pojišťovny samozřejmě náklady nekryje. Ošetřit vás mohou, ale budou požadovat úhradu nákladů za léčení, případně vám vyúčtování přijde po nějaké době poštou. Proto je jasné, že cestovní pojištění je výrazně levnějším řešením.

Jen léčebné výlohy nestačí

Pojištění léčebných výloh kryje situace, když onemocníte nebo se zraníte. Ovšem zejména v alpských zemích by lyžaři měli mít povinně sjednané i pojištění odpovědnosti pro případ srážky s jiným člověkem na sjezdovce. Cizinci jsou zvyklí takové nehody řešit soudní cestou a nezdráhají se soudit i s dětmi. Jen hodinová sazba právníků v alpských zemích se pohybuje kolem 1 tisíce EUR.

Pozor na rizika a limity

Smlouvu je ideální nastavit podle plánovaných aktivit i osob. Možný je i individuální rozsah pojištění pro každého člena rodiny zvlášť. Pokud se maminka s dětmi bude pohybovat pouze na vyznačených sjezdovkách, stačí pojištění běžných sportovních aktivit. Když ale tatínek hoduje freeridu, měl by si sjednat pojištění rizikových aktivit jen sám pro sebe.

Alkohol jen po lyžování

Pokud se lyžař na sjezdovce zraní a lékařská prohlídka objeví v jeho krvi stopy alkoholu, musí počítat s tím, že pojišťovna odmítne účet za léčbu proplatit. V některých lyžařských areálech je navíc požívání alkoholu striktně zakázáno. Při pozitivním nálezu hrozí i propadnutí skipasu.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct