Na freeride lyžování nemusí běžné pojištění stačit

Vloženo: 25.1.2019 | Zobrazeno:257x

Zimním radovánkám na horách se s oblibou věnuje stále více lidí. Mnohým ale již nestačí upravené sjezdovky a vyhledávají adrenalinové lyžování na neupravených svazích. Pro tento způsob sjezdového lyžování se již vžil název Freeride. Jsou s ním ovšem spojena různá nebezpečí a hlavně rizika úrazů. Proto je třeba se zamyslet nad pojištěním. Pokud máte sjednáno běžné cestovní pojištění, tak se v případě úrazu při freeridu těžko dočkáte odškodnění. To platí ovšem i pro jiné zimní sporty, jako je například sáňkování na sáňkařských drahách. Proto je dobré si před cestou zjistit, na co stačí běžné cestovní pojištění a kdy je lepší se připojistit a proč.

Jak se tedy pojistit?

Pokud lyžař dodržuje pravidla a pohybuje se pouze na značených sjezdovkách v oficiálních snowparcích, stačí mu standardní pojištění. To samé platí i pro běžkaře, pokud se pohybují po vyznačených trasách. Pojištění běžných aktivit platí do 3500 metrů nad mořem. Do nadmořské výše 5 tisíc metrů je nutné sportovní pojištění. Ve většině zimních středisek je povinná lyžařská helma a její nepoužití je vědomým porušením pravidel areálu. Pojišťovny pak k tomu mohou při řešení pojistné události přihlédnout. Povinnou součástí výbavy sice nebývá chránič páteře, ovšem jeho používání na sjezdovkách by mělo být samozřejmostí.

Freeride

V některých střediscích jsou vyznačené freeridové sjezdovky. Pro jízdu na nich je možné se pojistit v rámci připojištění rizikových sportovních činností, jelikož z pohledu pojišťoven je pohyb v takovém terénu nebezpečný.

Sáňkování

Běžné cestovní pojištění stačí, pokud se budete pohybovat na trati, která je k sáňkování určena. Stejné je to při sáňkování nebo bobování na kopci u hotelu za předpokladu, že podle zdravého úsudku nejde o hazardní jízdu mezi stromy, skalami, ploty, na uzavřené sjezdovce, přejíždění komunikace apd. Každý úraz se pak vždy řeší individuálně s ohledem na všechny okolnosti.

Volný terén

Dojde-li k úrazu při projížďce mimo sjezdovku nebo tam, kde je jízda zakázaná, hradí si účet za následky každý z vlastní kapsy.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct