Jaká pojištění vedou u zvířat?

Vloženo: 15.3.2019 | Zobrazeno:214x

Nejvíce lidé pojišťují své psy a kočky, což je logické, neboť jsou to v ČR nejrozšířenější domácí mazlíčci. Častěji jsou psi a kočky pojišťováni ve větších městech, kde je veterinární léčba dražší. Zdaleka nejčastěji si pojištění sjednávají majitelé chovných stanic, pro které jsou tato zvířátka investicí. Postit lze každé zvíře, speciální pojištění je nabízeno chovatelům koní, ale také majitelům obor, ve kterých chovají jeleny, muflony. Dále jsou předmětem pojištění ryby, bažanti, králíci, lamy, pštrosi, papoušci, buvoli či antilopy. Perličkou jsou poptávky na pojištění velbloudů, krokodýlů a šelem.

Na co se zvířata pojišťují?

Standardně na léčení úrazu nebo nemoci, nebo na uhynutí či utracení v důsledku nákazy, infekční nemoci, úrazu, operace nebo otravy. Často se ale vyžaduje průkaz původu zvířete, nebo aby mělo zvíře speciální výcvik. Na to je třeba se informovat před uzavřením pojištění. Další možností je pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví jiné osoby či zvířete. Podle současné právní úpravy je majitel odpovědný za škodu způsobenou zvířetem vždy, a to bez ohledu na to, zda ji zavinil nebo ne. Nejběžnější pojistnou událostí je úhrada veterinárního ošetření psů kvůli úrazům. Dále jsou to škody z pojištění odpovědnosti.

Cestování se zvířetem a pojištění

Před cestou je třeba se v pojišťovně informovat, jaké zvíře vám umožní do zahraničí pojistit. Dále se ptejte, jakou máte spoluúčast a zda je možné sjednat pojištění bez spoluúčasti, pokud o to stojíte. Cena pojištění pak ale bývá vyšší. Samozřejmou podmínkou je, že zvíře musí být jasně identifikovatelné čipem, nebo má vytetované číslo. Ta musí mít svůj pas.

Perličky z pojištění zvířat

Vedle pojištění chovu šelem a krokodýlů to v minulosti bylo například pojištění býčí spermobanky nebo dravců používaných na letištích. Kuriózní bývají také nahlášené pojistné události. Paní si vykloubila rameno při jízdě na praseti, jinou kousla krysa, kterou přinesla na zahradu její kočka. Nimrod uvedl, že nesl z hodnu zajíce, pod nohy se mu připletl cizí pes a tak spadl ze schodů a narazil si loket.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct