Zabouchnuté klíče: Jak postupovat a pomůže pojišťovna?

Vloženo: 20.4.2019 | Zobrazeno:266x

Ranní stres či průvan, to jsou nejčastější příčiny klíčů v bytě a vy stojíte na chodbě před zabouchnutými dveřmi. Komu z nás se již někdy nestalo? Je to nepříjemná situace, nikoliv však neřešitelná. Co v takovém případě dělat? Především je třeba zachovat chladnou hlavu. Pokud v bytě zůstalo malé dítě, nebo zůstal zapnutý plynový sporák, volejte hasiče. Ti přijedou obratem a dveře otevřou zadarmo, ovšem zneužití vás může přijít draho.

Zavolejte zámečníka

Nehrozí-li bezprostřední nebezpečí, je nejjednodušším řešením zavolat zkušeného zámečníka. Otevření zabouchnutých dveří stojí zhruba 300-1000 korun, podle typu zámku. Dražší je to, když zamknete a klíče ztratíte. V každém případě musíte zámečníkovi dokázat, že v bytě skutečně bydlíte, a to buď průkazem totožnosti, nebo vám to potvrdí sousedi.

Obraťte se na pojišťovnu

Máte-li sjednáno pojištění domácnosti, zavolejte na asistenční službu své pojišťovny, kde dostanete radu co dělat, nebo kontakt na nejbližšího zámečníka. Asistence funguje 24 hodin denně včetně víkendů. Náklady na nouzové otevření dveří jsou u některých pojišťoven hrazeny z pojistky až do limitu 2 tisíc Kč.

Jak otevřít dveře svépomocí

Otevření dveří vlastními silami se příliš nedoporučuje, jelikož bez správné techniky a nástrojů můžete zámek poškodit. A násilné vyrážení volte až v krajním případě. Pokud si troufnete, můžete vyzkoušet otevřít zámek některou z následujících metod:

  • Lockpicking – pomocí speciálních šperháků

  • Bumping – pomocí univerzálního klíče k danému typu vložky (jde o „vyklepávací klíč“)

  • Kreditka nebo nožík – pomocí stlačení jazýčku tenkým předmětem, který je zároveň pevný a pružný

Jak na bezpečnostní dveře?

V tomto případě záleží v první řadě na tom, zda se dveře pouze zabouchly, nebo jsou zamčené a vy nemůže najít klíč. Zabouchnuté bezpečnostní dveře otevře specializovaná zámečnická firma zhruba za 1000 korun. Dveře zůstanou nepoškozené, co se nedá říci o druhé variantě, kdy je otevření náročnější, trvá déle a může vás stát až několik tisíc korun.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct