Překotný odjezd do zahraničí zachrání cestovní pojištění online

Vloženo: 4.5.2016 | Zobrazeno:1726x

Jedna moje známá sehnala na poslední chvíli letenky do Gruzie s tím, že odlet má být za 14 dní. Nejprve řešila, přes která letiště se může bezpečně vypravit, neboť jako jediná možnost se jevila trasa Praha-Kyjev- Tbilisi. Jenže v té době ruské letouny létaly nad Kyjevem, a proto se nejevila tato varianta jako nejšťastnější. Našla si tedy let z polských Katovic do Kutaisi s tím, že letová dráha se Kyjevu vyhne. Sehnala si tedy ještě jízdenku do Katovic a tato část přípravy cesty byla zajištěná.

Následně nastal problém s cestovním pasem, neboť na popojíždění po Evropě už – jak víme – stačí občanka, ale do Gruzie je třeba mít regulérní pas. A protože se jedná o bývalý stát Sovětského svazu, ideální by bylo mít pas s biometrickými údaji. Starý pasport měla už samozřejmě propadlý. Takže nastala další anabáze s pasovou správou, kdy na nový pas s biometrickými údaji se čeká měsíc a ten zrychlený by jí mohl být houby platný, neboť nejenže postrádá patřičné bezpečnostní prvky, ale ještě má zkrácenou dobu platnosti. Co teď? Letenka zakoupená, bágl skoro sbalený… Ale naštěstí byli na „pasovce“ pružní, pas s platností na 10 let vystavili a známá se s díky vypoklonkovala z úřadu s další zdolanou překážkou.

Jenže jak byl odlet poměrně narychlo, potřebovala se rychle pojistit. Dostala kontakt na nás, telefonicky jsme jí pomohli, a aby nemusela na pobočku nebo si sjednávat schůzku, vyřídila si cestovní pojištění do zahraničí online. Jednoduše, srozumitelně a hlavně spolehlivě vytvořené cestovní pojištění do zahraničí zvládne vyřídit opravdu každý, alespoň částečně ovládá myš nebo klávesnici u počítače.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct