Jak se plní u vícenásobného pojištění?

Vloženo: 29.12.2017 | Zobrazeno:279x

V praxi nastávají situace, že můžete mít sjednáno více pojistných smluv na stejné riziko, ale každá má jinou pojistnou částku. Může to být i u jedné pojišťovny. Například stačí, že máte třeba více platebních karet s cestovním pojištěním v ceně a k tomu třeba při zájezdu dostanete další cestovní pojištění.

Další možností je, že máte levné povinné ručení, ovšem zjistíte, že konkurence nabízí lepší asistenční služby, ale jen s povinným ručením. Tak si je sjednáte na měsíc, kdy se chystáte cestovat a tak máte dva měsíce dvě povinná ručení. Dojde-li k nehodě, oznámíte pojišťovnám, že máte sjednáno ještě jiné pojištění a s jakým limitem. Škodu pak pojišťovny vypořádají v poměru podle výše sjednaných limitů.

Co je důležité si pamatovat

  • Máte-li více škodových pojištění u různých pojišťoven na stejné riziko, pojistné částky se sčítají, ale pojistné plnění nesmí převýšit výši škody. Z plnění pojišťoven tedy nemůžete mít finanční prospěch, jelikož slouží jen k úhradě škody (na rozdíl od pojištění osob, ze kterého můžete dostat tolik peněz, co chcete).

  • Když máte více platebních karet s cestovním pojištěním, máte i celkový vyšší limit, protože všechny částky se sečtou.

  • Když budete mít více sjednaných povinných ručení na jedno vozidlo, limity se opět sčítají.

  • Kdyby váš limit povinného ručení byl nižší než zákonný limit ve státě, do kterého budete cestovat, pojišťovna plnit bude a vy jí to vracet nebudete.

Ve všech případech musíte samostatně kontaktovat jednotlivé pojišťovny s žádostí o pojistné plnění. Každá vám pak bude plnit do výše limitu, který máte u ní sjednaný a mezi sebou se už pak vyrovnají.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct