Pojištění zvířat a domácích mazlíčků

Vloženo: 22.1.2018 | Zobrazeno:401x

Domácí mazlíčky si člověk pořizuje hlavně pro radost. Ovšem kromě pořizovací ceny je třeba počítat s výdaji na krmení, očkování, vyššími výdaji při zdravotních komplikacích a také s tím, že vaše zvíře někoho nebo něco poškodí. Následky mohou být drahé, takže se vyplatí pojištění občanské odpovědnosti, kterým se pojistíte pro následující rizika:

Pes napadne a zraní jiného psa

Je možné uplatnit tzv. pojištění odpovědnosti z občanského života, protože došlo k porušení povinností vlastníka psa. Pokud však pes pobíhal volně, bude to pojišťovna hodnotit jako hrubou nedbalost, kterou mívá uvedenou ve výlukách.

Pes ublížil člověku

Princip odškodnění by byl totožný jako u poranění jiného psa. Ošetření a případnou léčbu uhradí zdravotní pojišťovna, ale je pravděpodobné, že vynaloženou částku bude požadovat po vlastníkovi psa. Pak by bylo možné využít také pojištění občanské odpovědnosti, stejně jako na situace, kdyby poškozený požadoval náhradu škody za ušlý zisk nebo za zdravotní komplikace trvalejšího rázu.

Zvíře nebylo na procházce, uteklo

Uteče-li pes z oploceného pozemku a způsobí škodu, mohl by majitel využít pojištění. Nesmí se to však opakovat, jelikož pak by to pojišťovna mohla považovat za hrubou nedbalost, která je ve výlukách. Podobně by situace vypadala, kdyby pes způsobil autonehodu.

Veterinární léčba

Pes může onemocnět nebo přijít k úrazu například při střetu s cyklistou nebo vozidlem. Pro tyto případy lze uzavřít pojištění na náklady léčení úrazu nebo nemoci. Ve výlukách však mohou být škody vzniklé při závodech a soutěžích, nebo nemoci, kterými pes trpěl před počátkem pojištění.

Odpovědnost u hospodářských zvířat

Například se můžete projíždět na koni, ze kterého spadnete a než ho chytnete, poškodí třeba cizí auto. Pak lze využít pojištění občanské odpovědnosti, ale musí se vztahovat také na hospodářská a podobná zvířata. Pojišťovna zaplatí i v případě, kdy zvíře uteče nebo jen spase sousedovu louku.

Jiné to je, když zvíře slouží k podnikání. Podnikatelská činnost je vždy z pojištění občanské odpovědnosti vyloučena, jelikož na tento typ existuje speciální pojištění podnikatelské odpovědnosti.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct