#016 Co je pojištění GAP?

#016 Co je pojištění GAP?

Avatar icon
Zajímalo by mě co je pojištění GAP? Vloženo: 27. 6. 2018, Zobrazeno: 0
Fajn pojištění logo
chevron Zkratka slova Guaranteed Asset Protection, neboli „Garantovaná ochana majetku“. Je to připojištění, které není v ČR tak rozsáhlé, a pojišťovny ho nabízejí k havarijnímu pojištění. Pojištění GAP se vyplatí pro toho, kdo kupuje auto nové a na leasing, protože tímto pojištěním se zajistí, aby cena vozidla zůstala na stejné výši po dobu tří let.

Dojde-li k havárii, při níž je vozidlo zcela zničeno, pojišťovna uhradí pouze částku ve výši tržní (obecné) ceny, od něhož se odečte spoluúčast. Platí to i pro případ odcizení. Pokud má majitel uzavřeno pojištění GAP, je mu uhrazen rozdíl mezi tržní a původní cenou, včetně spoluúčasti.

Př. Hodnota nového vozu je 500.000,- Kč, která během tří let klesne na 300.000,- Kč. V případě totální škody či odcizen vozidla pojišťovna vyplatí právě těch 300.000,-, které ještě pojišťovna poníží o spoluúčast. Pokud je však uzavřeno pojištění GAP, pojišťovna uhradí rozdíl včetně spoluúčasti. Pojišťovna tedy vyplatí 500.000,- Kč, a tak si můžete pořídit nové auto ve stejné hodnotě a kvalitě.