#051 Zamítnutí havarijního pojištění

Vloženo: 2.10.2018 | Zobrazeno:688x

Dobrý den, mám-li uzavřeno havarijní pojištění a způsobil jsem si při nehodě kterou jsem způsobil škodu na vozidle mám nárok na pojistné plnění? Existují pojišťovny, které by v případě vlastního zavinění odmítly škodu fakturovanou servisem udradit??

Dobrý den,
díky zaslaným smlouvám jsme zjistili, že máte uzavřený produkt miniHAV (nebo KASKO mini apod.), kde je krytí jen na odcizení, vandalismus, živelné škody a střet se zvěří. Není však krytá běžná havárie. Tyto produkty jsou levné, ale neposkytují tu základní ochranu na škodu na vozidle při způsobené nehodě. Produkty s plnou ochranou se označují Allrisk nebo Kasko a v nich je krytí na všechna rizika.
Pojišťovna odmítne plnit také při: úmyslně způsobené škodě, škodě pod vlivem alkoholu, pokud vozidlo bylo zjevně technicky nezpůsobilé, řidič neměl řidičské oprávnění nebo při spáchání trestného činu.

Richard Fila, Ing.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Další v kategorii:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct