#053 Cestovní pojištění před plánovánou operací

#053 Cestovní pojištění před plánovánou operací

Avatar icon
Dobrý den, mám ledvinový kámen a čekám na odstranění.V říjnu mám zaplacenou dovolenou na Maltu a zákrok je plánovaný po dovolené.Je možné, mě připojistit a hradit náklady na operaci v případě zhoršení se stavu na Maltě? Vloženo: 18. 10. 2018, Zobrazeno: 0
Fajn pojištění logo
chevron Dobrý den,
v cestovním pojištění se používá termín chronické onemocnění = dlouhodobé, nepřetržitě přetrvávající onemocnění.
U chronických a dlouhodbých nemocí pojišťovny rozlišují tzv. Stabilizovaný stav onemocnění. Pokud je Vaše nemoc 12 a více měsíců stabilní bez předpokladu nějaké změny, budou se léčebné výlohy cestovního pojištění vztahovat i na zhoršení stavu této nemoci. Ostatní onemocnění a úrazy jsou kryty bez problémů. U většiny pojišťoven stačí až dodatečně doplnit od lékaře, že onemocnění nebylo na postupu a nebyla měněna léčba.
Jinak to má Pojišťovna Union, tato pojišťovna bude chtít dopředu vystavené potvrzení od lékaře, že je onemocnění stabilizované a k plánované cestě vyjádří kladně. Tedy neshledá důvody pro nedoporučení cesty.
Z podmínek Union: pojišťovna nehradí u: čl. 3, odst.2, písm. d) onemocnění nebo zdravotních komplikací, která již existovala v době uzavření pojištění, chronických nebo opakujících se onemocnění; vše s výjimkou nákladů souvisejících s poskytnutím nutného a/nebo neodkladného ošetření a s úkony, které jsou nevyhnutelné k odvrácení bezprostředního ohrožení života nebo zdraví pojištěného - tj. akutní operace ano, další náklady - hospitalizace, převoz apod. už ne. povinnosti pojištěného předložit: čl. 6, odst.1 písm. h), bod 4 zpráva potvrzená ošetřujícím lékařem s uvedením, že před nástupem na cestu u pojištěného lékař nevyloučil možnost vycestovat v termínu, na který byla sjednána pojistná smlouva. Tuto zprávu je pojištěný povinen předložit v případě, že ke dni sjednání pojištění u něj existovalo onemocnění, resp. trpěl chronickým nebo opakujícím se onemocněním (čl. 3, odst. 2, písm. d) této části pojistných podmínek), nebo u něj bylo zjištěno těhotenství.
Zápis od lékaře, že nemoc je stabilizovaná a cestu schvaluje vám pomůže při následném jednání u všech pojišťoven.
Neznám přesnou situaci vašeho onemocnění ani nejsem právník. Ale doporučil pokud budete mít zápis od lékaře, tak bych doporučil Union pojišťovňu. Lze sjednat jednoduše v našem online sjednávači zde: Kalkulačka cestovního pojištění online
Pokud budete cestovat v rámci EU, tak tam máte na zdravotní péči ve stejném rozshau jako místní. Každý stát EU má veřejnou péči jinak nastavenou. Ve většině států se platí spoluúčast a někde i dost podstatná.