#058 Písemná výpověď pojistné smlouvy

#058 Písemná výpověď pojistné smlouvy

Avatar icon
Nedávno jsem odeslal pojišťovně písemnou výpověď smlouvy o životním pojištění (9 týdnů před výročím této smlouvy). Všude na internetu se píše, že lhůta je dle zákona 6 týdnů předem. Pracovnice pojišťovny mi následně volala a sdělila, že standardně vyřízení trvá 4-6 týdnů, ale ze zákona že na to mají 3 měsíce a nemůže mi tak garantovat, že se to stihne do výročí smlouvy. Je to pravda? Platí ta lhůta 6 týdnů nebo 3 měsíců? Příp. mohou platit obě, každá v jiném případě? Ideálně prosím o odpověď i s uvedením příslušné legislativy a konkrétních paragrafů nebo ustanovení, které toto upravují. Předem děkuji za pomoc. Vloženo: 17. 2. 2019, Zobrazeno: 0
Fajn pojištění logo
chevron Dobrý den,
 Dle Zákona o pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb.§ 22 lze vypovědět pojištění následovně:
"Je-li sjednáno soukromé pojištění s běžným pojistným, zaniká soukromé pojištění výpovědí pojistitele nebo pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná." - to je jeden z důvodů ukončení pojistné smlouvy.
Pokud jste tedy výpověď pojišťovně doručil alespoň 6 týdnů předem, musí pojišťovna tuto výpověď akceptovat. Otázkou je, kdy fyzicky dojde ke zpracování této výpovědi. Domnívám se, že pracovnice pojišťovny vám sdělila mylné informace.