#058 Písemná výpověď pojistné smlouvy

Vloženo: 17.2.2019 | Zobrazeno:1953x

Nedávno jsem odeslal pojišťovně písemnou výpověď smlouvy o životním pojištění (9 týdnů před výročím této smlouvy). Všude na internetu se píše, že lhůta je dle zákona 6 týdnů předem. Pracovnice pojišťovny mi následně volala a sdělila, že standardně vyřízení trvá 4-6 týdnů, ale ze zákona že na to mají 3 měsíce a nemůže mi tak garantovat, že se to stihne do výročí smlouvy. Je to pravda? Platí ta lhůta 6 týdnů nebo 3 měsíců? Příp. mohou platit obě, každá v jiném případě? Ideálně prosím o odpověď i s uvedením příslušné legislativy a konkrétních paragrafů nebo ustanovení, které toto upravují. Předem děkuji za pomoc.

Dobrý den,
 Dle Zákona o pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb.§ 22 lze vypovědět pojištění následovně:
"Je-li sjednáno soukromé pojištění s běžným pojistným, zaniká soukromé pojištění výpovědí pojistitele nebo pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná." - to je jeden z důvodů ukončení pojistné smlouvy.
Pokud jste tedy výpověď pojišťovně doručil alespoň 6 týdnů předem, musí pojišťovna tuto výpověď akceptovat. Otázkou je, kdy fyzicky dojde ke zpracování této výpovědi. Domnívám se, že pracovnice pojišťovny vám sdělila mylné informace.

Martin Vomáčka

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Další v kategorii:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct