#003 Vrácení nespotřebovaného pojistného

Vloženo: 13.2.2018 | Zobrazeno:1015x

Dobrý den, prosím o radu, ohledně prodeje mého bytu. Až k tomu dojde, budu si moci zažádat o vrácení nespotřebovaného pojistného? Co bude v takovém případě podkladem a rozhodným datem – výpis z katastru dokládající zánik vlastnictví bytu ke konkrétnímu dni?

Dobrý den
Rozhodným datem je oznámení pojišťovně. Tedy datum podání výpovědi smlouvy z důvodu prodeje. Prodej nemovitosti je třeba doložit např. kupní smlouvou nebo výpisem z katastru.Některé pojišťovny nespotřebované pojistné vracejí, jiné nikoliv. Je potřeba si toto ověřit v pojistných podmínkách. Jako doklad obvykle postačí běžné kopie dokumentů. Není potřeba je ověřovat. Pokud budete výpověď posílat poštou, zvolte doporučené psaní. Nebo je možnost sepsat výpověď na pobočce pojišťovny či u makléře/agenta s tou pojišťovnou spolupracujícího.

Richard Fila, Ing.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Pojištění proti vandalismu má smysl

Zničená fasáda nebo posprejované auto není dnes nic neobvyklého. Proto se vyplatí pojištění vandalství a sprejerství, které tyto škody kryje. Někdy se totiž škody jako je například poničený plot či fasáda, u vozidla zase ulomené zrcátko či posprejovaná karoserie, může vyšplhat do desetitisíců.

Další v kategorii:


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct