Cestovní pojištění extremních sportů

Cestovní pojištění extremních sportů

Kalkulačka cestovního pojištění na extrémní sporty

Chystáte se na dovolenou a jste milovníkem extrémních sportů? V tomto případě nepodceňte cestovní pojištění a s ním i spojené připojištění již zmiňovaných extrémních sportů. V některých případech se jedná o rekreační sporty, např. sjezd, běžecké lyžování, cyklistika, plavání, turistika do 3000 m.n.m. apod. Pozor však na sjezdové lyžování, pokud by se Vám stal úraz mimo vyznačenou sjezdovku, pojišťovny nemusí plnit, jedná se právě o již zmiňovaný extrémní sport. Pojišťovna Union nabízí pojištění sportů bez výluk. Doporučujeme připojistit!!

U které pojišťovny si pojistit cestovní pojištění na extrémní sporty

Připojištění extrémních sportů Vám pojistí většina pojišťoven, některé pojišťovny se i outdoorovými aktivitami přímo zabývají. Toto pojištění je dražší než klasické cestovní pojištění, a to z důvodu, že náklady co se týče např. transportů (přivolání vrtulníku, zásah horské služby) bývají mnohem vyšší než např. standartní ošetření u lékaře. Každá pojišťovna má však jiný rozsah pojištění pro extrémní sporty, proto tedy pečlivě vybírejte pojišťovnu a zjišťujte, zda Vám vyhoví vstříc či ne při Vašich požadavcích.
Momentálně nejzajímavější je nabídka pojišťovny Union. Tato pojišťovna má totiž veškeré sporty bez výluk. Nemusíte tedy vůbec prohledávat podmínky, zda Váš sport je skutečně pojištěn. Sjednat lze jednoduše v naší online kalkulačce.

Cestovní pojištění a extrémní sporty

Mezi extrémní sporty patří např.:

  • vysokohorská turistika nad 3000 m.n.m., horolezectví

  • zimní sporty – sjezdové a běžecké lyžování mimo vyznačené trasy, snowboarding na U rampě, akrobatické lyžování, skialpinismus

  • letní sporty - sjezd na horských kolech, cyklocross, bikecross, in-line brusle

  • vodní sporty – potápění do 30 metrů, sjezd divoké vody (rafting, kayaking), surfing

  • ostatní – bojové sporty, paraglading, bungee jumping

Srovnání cestovního pojištění na extrémní sporty

Každá pojišťovna má specifické podmínky, důležité je se zajímat zda Váš extrémní sport umí pojišťovna pojistit, pečlivě zvažujte tedy výběr pojišťovny! Dávejte také pozor na alkohol a omamné látky při Vašich aktivitách. V případě zjištění této skutečnosti, je možné že Vám pojišťovna vůbec nebude pojistné plnit nebo Vám výlohy na léčení krátit. Některé extrémní sporty nelze však připojistit vůbec, např. automobilové a letecké sporty, potápění hlouběji než 30 metrů, apod. Doporučujeme naší kalulačku cestovního pojištění, která porovná ceny cestovního pojištění na extrémní sporty. Nově máme zařazenou pojišťovnu Union, kde jsou veškeré sporty bez výluk. Navíc s možností technické asistence, která hradí let veškeré pátrací a vyprošťovací akce až do 500 000 Kč.


Pokud máte nejasnosti, zavolejte. Rádi poradíme