Cestovní pojištění na lyže

Cestovní pojištění lyžování a pojištění zimních sportů

Chystáte se do zahraničí na zimní dovolenou? Budete brázdit sjezdovky na lyžích a snowboardech či se kochat krajinou na běžkách a hledáte nejvýhodnější cestovní pojištění? Dávejte si pozor, aby byli Vaše aktivity na vyznačených sjezdovkách či trasách. Pokud byste sjížděli na nevyznačené sjezdovce či trase, nejedná se už o rizikový sport, ale o extrémní sport a to vyžaduje již speciální pojištění. Pojišťovna by Vám proto tedy mohla krátit pojistné či neplnit vůbec!! Nezapomeňte se tedy dobře pojistit, protože cestovní pojištění za které zaplatíte pár korun Vám ušetří i statisíce. Cestovní pojištění se liší od běžné pojistky tím, že zohledňuje právě riziko spojené s lyžováním, snowboardingem a běžkováním. Proto by jsme na tyto „rizikové sporty“ neměli zapomínat, abychom byli plně chráněni v případě ošetření či transportu do ČR. Myslete tedy proto na Vaše zdraví a bezpečí a sjednejte si kvalitní pojištění. 

U tohoto typu pojištění nezapomínejte na pojištění odpovědnosti. Protože i Vy můžete neúmyslně způsobit škodu další osobě a poškozený po Vás může požadovat finanční náhradu, např. při již zmiňovaném sjezdovém lyžování. Proto toto připojištění nepodceňujte. V tomto případě je dobré si sjednat i kvalitní připojištění asistenčních služeb a na výši léčebných výloh také nešetřete, pojišťovny doporučují pojištění léčebných výloh od 1,5 mil. Kč. Existují i nepojistitelné vyjímky, jedná se například o oblasti s extrémními nebo přírodními podmínkami, nespecifikované zeměpisné oblasti apod. Výluky se dočtete v pojistných podmínkách dané pojišťovny.  

Příklady zimních sportů:

 • běh na lyžích po vyznačených trasách

 • lyžování po vyznačených trasách

 • snowboarding po vyznačených trasách včetně snowparku

 • snowtubbing po vyznačených trasách

 • bruslení na ledě

 • curling

 • boby (ne závodní)

 • saně (ne závodní) 

Příklady zdravotního ošetření:

 • Zlomenina ruky – ošetření: 15 000,- Kč

 • Zlomenina nohy – ošetření: 25 000,- Kč

 • Otřes mozku – ošetření: 15 000,- Kč

 • Převoz vrtulníkem: 180 000,- Kč

 • Výjezd horské služby: 80 000,- Kč 


Jsme specialisté na cestovní pojištění. Nejdeme i kvalitní cestovní pojištění pro těhotné.


NOVINKY

  Pojištění zvířat a domácích mazlíčků

  Domácí mazlíčky si člověk pořizuje hlavně pro radost. Ovšem kromě pořizovací ceny je třeba počítat s výdaji na krmení, očkování, vyššími výdaji při zdravotních komplikacích a také s tím, že vaše zvíře někoho nebo něco poškodí. Následky mohou být drahé, takže se vyplatí pojištění občanské odpovědnosti, kterým se pojistíte pro následující rizika:

  VÍCE >>

  Pojištění proti vandalismu má smysl

  Zničená fasáda nebo posprejované auto není dnes nic neobvyklého. Proto se vyplatí pojištění vandalství a sprejerství, které tyto škody kryje. Někdy se totiž škody jako je například poničený plot či fasáda, u vozidla zase ulomené zrcátko či posprejovaná karoserie, může vyšplhat do desetitisíců.

  VÍCE >>

  Co dělat, když nemáte cestovní pojištění?

  Cestovní pojištění opravdu není zbytečnost. Nemoc nebo úraz v cizí zemi vás může přijít pěkně draho. Pokud k tomu již dojde, je na sjednání samozřejmě pozdě. Co v takovém případě dělat?

  VÍCE >>

  Co je to pojištění právní ochrany?

  Existuje řada druhů pojištění, o kterých většina lidí neslyšela, přitom přináší mnoho výhod, patří mezi ně i pojištění právní ochrany. Tento produkt vás ochrání před nepříznivými dopady nahodilých právních sporů a s tím souvisejících finančních nákladů na prosazení právních zájmů pojištěného.

  VÍCE >>

  Jak se plní u vícenásobného pojištění?

  V praxi nastávají situace, že můžete mít sjednáno více pojistných smluv na stejné riziko, ale každá má jinou pojistnou částku. Může to být i u jedné pojišťovny.

  VÍCE >>

  Co je dobré vědět o pojistce pro případ nemoci

  Onemocnění přináší obvykle řadu problémů, kromě jiných i finanční. Ve svízelné situaci může pomoci dobré pojištění. Pojišťovny mají v podmínkách zapsáno od sedmi do 67 diagnóz a dokonce lze kombinovat třeba základní balíček plus rozšíření na ženské/mužské choroby.

  VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct