Cestovní pojištění může zahrnovat i nadstandard pro adrenalinové sporty

Vloženo: 4.5.2016 | Zobrazeno:1634x

Běžní turisté, cestující rodiny s dětmi či pracovníci vyrážející na zahraniční pobyty si sjednávají cestovní pojištění pro hrazení ošetření lékařem, pobyt v nemocnici i převoz do domoviny. To už je obvyklý standard. Avšak co cestovní pojištění do zahraničí pro nadšence, kteří se vydávají sjíždět divoké alpské řeky na raftech, šplhat na Kilimandžáro nebo Mont Blanc, pouštějí se do free ridů? Ještě před deseti lety bylo pojištění takzvaných adrenalinových sportovců skoro neproveditelné.

Vím o partičce snowboardistů, kteří rádi zdolávají nepokořené kaňony s navátým prašanem, pouštějí se do volných terénů atd. Pro ně bylo pojištění zhola nemožné. Výjimku našli přes horolezecký svaz, který měl sjednáno pojištění u konkrétní pojišťovny, jež se na horolezce soustředila. A tak se milovníci hor museli přes registraci u horolezců složitě dostávat k cestovnímu pojištění do zahraničí zaměřené i na tento typ „turistiky“.

Dnes už se dá pojistit téměř všechno. A to i zdraví a život. Proto nás neváhejte kontaktovat, dokážeme vymyslet pojistku pro jakýkoliv typ cestování, zohledňujeme záliby v různých – i málo obvyklých – sportech, podporujeme baťůžkáře vydávající se za dobrodružstvím do neprobádaných či exotických krajin. Obzvlášť důležitá je komunikace s pojišťovnou, pokud musíte na pohotovost v daleké Nikaraguji. Zodpovíme vám dotazy, které se týkají například způsobu placení na místě a následného proplácení pojišťovnou či asistenčních služeb při řešení zdravotních potíží na cestách a dovolených.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

Mohlo by Vás také zajímat:
PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct