Povinné ručení osobní automobil

Povinné ručení osobní automobil

 

Porovnat povinné ručení

 

Zákon č. 168/1999 SB., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla upravuje povinnost mít uzavřené povinné ručení na osobní automobil. V konkurenčním boji pojišťoven se výše pojistného odvíjí od mnoha parametrů. V dnešní době lze jednoduše porovnat ceník povinného ručení všech pojišťoven na tomto webu a tím mít přehled o cenách povinného ručení. Samozřejmostí je možnost sjednat povinné ručení online.

Do kategorie osobní automobil pro povinné ručení patří všechna osobní vozidla do celkové hmotnosti 3 500 kg. Jsou to vozidla určená pro přepravu osob a jejich nákladu pro max. 9 míst k sezení. Jsou to tedy převážně: sedan, limuzína, kabriolet, kupé, roadster, kombi, víceúčelový osobní automobil - pick-up.

Mohou sem spadat též vozidla označená v technickém průkazu jako dodávková nebo nákladní za předpokladu, že jejich konstrukce je od osobního automobilu odvozená. Musí však splňovat výše uvedenou podmínku maximálního počtu sedadel. Př. Škoda Felicia Pick-up, Ford Transit, Fiat Ducato, Volkswagen Transporter, Volkswagen Multivan

Nákladní vozidla do 3,5 tuny

Ať už máte vozidla užitková nebo běžné osobní auto s tzv. mřížkou kvůli DPH, budete mít v technickém průkaze zadáno nákladní. U některých pojišťoven může být pojistné dražší. My Vám však vybereme takovou pojišťovnu, která dělí vozidla na ta do 3,5 tuny a nad 3,5 tuny bez ohledu na to, zda má v TP zapsáno nákladní či užitkové. Tyto pojišťovny potom nabízí stejnou sazbu jako pro osobní.