8 rad, tipů a triků jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti

Cílem tohoto článku je poskytnout několik cenných informací. Díky kterým ušetříte na pravidelných platbách za pojištění rodinného domu a budete mít kvalitně pojištěný majetek. Už jen rozhodnutí dozvědět se několik rad, jak ušetřit při sjednání pojištění, dává obrovskou možnost neplatit zbytečně předražené pojištění. Po přečtení budete mít představu, že existují způsoby, kde můžete uspořit.

Zabezpečení bytu

Chcete si pořídit zabezpečení vašeho domu či bytu? Ušetříte tak za pojištění domácnosti. Tímto opatřením se současně vyhnete problematickému vyřizování při škodní události. Certifikované bezpečnostní dveře, folie, mříže či elektronické systémy je praktické si pořídit hned z několika důvodů. Budete si moci sjednat smlouvu na vyšší částku, která přesně odpovídá hodnotě vašeho majetku (televizí, počítačů, vybavení, elektroniky, cenných věcí, obrazů, šperků, starožitností apod.). Čím více bezpečnostních prvků zkombinujete, tím budete mít výhodnější smlouvu. Nejenom že ušetříte, ale lze získat také úlevu ve výši spoluúčasti při vyřizování pojistné události. Svoji úlohu hraje také zabezpečení vašich oken, terasových, balkónových dveří, instalace alarmů a kamer. Počítejte se zabezpečením vašeho domova již při pořizování, výstavbě nebo rekonstrukci.

Vyloučení nepotřebných rizik

U některých pojišťoven lze zvolit rozsah pojišťovaných rizik individuálně podle toho, před čím chcete ochránit majetek. Zároveň si nemusíte pojišťovat rizika, která vás určitě potkat nemohou. Příkladem může být, že někde nehrozí sesuv půdy, někde je zbytečné pojišťovat záplavu a povodeň. Klient si tak pojistku může přizpůsobit, podle svých představ a hrozících rizik. Tím, že nepojistí všechno, může  ušetřit. Opakem je vyšší riziko vzniku škody, to pojišťovna může stanovit přirážku.

Spoluúčast

Výše spoluúčasti na škodě zlevní pojištění. Týká se to menších škod, u kterých je zřejmé, že rodinný rozpočet finančně příliš neohrozí. V pojistné smlouvě se ujedná částka, do které vám pojišťovna nic neuhradí. Nad tuto částku pojišťovna poskytuje pojistné plnění. Je zbytečné nechávat si proplácet škody malé a zanedbatelné. Pojištění by nás mělo ochránit před následky velkých škod, které bychom finančně neustáli.

Bezeškodní průběh

Tak jako například v povinném ručení řada pojišťoven poskytuje slevu za předchozí bezeškodní průběh pojištění. Klient tedy ušetří v případech, kdy se z jeho pojistné smlouvy nebude vyplácet škoda.

Jednorázová platba pojistného

Další slevu můžete získat při jednorázové úhradě pojistného. Roční platba je zvýhodněna oproti půlroční či čtvrtletní platbě.

Sleva za sdružené pojištění

Potřebujete pojistit nemovitost i domácnost? Je vhodné je pojistit u jedné pojišťovny. Často tak dostanete slevu za sdružené pojištění. Další výhodou je jedna platba za obě pojištění. Zaplatíte tak dohromady za pojištění domácnosti i nemovitosti.

Porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven

Porovnáváním rozsahu pojištění a cenových nabídek pojišťoven můžete ušetřit značnou část finančních prostředků. V nabídkách pojišťoven jsou velké rozdíly, a to nejen cenové ale také co do rozsahu pojištění. Tomuto tématu věnuji  v článku Na co si dát pozor při uzavírání pojištění majetku. Sledujte také akční nabídky pojišťoven, často nabízejí časově omezené slevy.

Rada na závěr

Můžete využít služeb makléře, který Vám porovná nabídky napříč celým trhem, doporučí pojistné částky a rizika na která byste měli být pojištěni. Svěřte vyřizování profesionálovi, tomu kdo na vás působí seriozním a profesionálním dojmem, kdo pojištění opravdu rozumí, kdo vám poskytne mnoho cenných rad.

Pamatujte však na to, abyste neměli majetek podpojištěný a abyste měli zahrnutá všechna rizika, která Vám hrozí.

Jsem rád, že jste dočetli až do konce. Věřím, že vám informace zde obsažené pomohli k lepší orientaci v oblasti pojištění majetku.

Pokud potřebujete nabídku pojištění, můžete k tomu využít odkaz:

Obraťte se na odborníka:
606 05 72 72
info@fajnpojisteni.cz  
Zpracujeme Vám nabídky pojištění od více pojišťoven

 

Můžete si také přečíst články, ve kterých podrobněji rozebíráme otázky, které si musíte položit před uzavřením pojištění. Rozebírám rizika, porovnávám nabídky pojišťoven a upozorňuji vás na věci, na které si musíte dát pozor před uzavřením pojištění.

 

Na co si dát pozor při uzavírání pojištění majetku

5 jednoduchých kroků k získání výhodného pojištění na nemovitost a domácnost

 

Respektujte prosím autorská práva, text podléhá autorské ochraně. Distribuce tohoto článku je možná pouze jako celku.


NOVINKY

  Počet zraněných dětí přibývá

  Většina dětí se zraní ve svém volném čase, při sportování nebo zájmové činnosti. Ovšem roste také počet úrazům ve škole, nejen při tělocviku, ale také o přestávkách, na školních výletech apd. Za poslední uplynulý školní rok bylo zaznamenáno 42 577 úrazů. VÍCE >>

  Co udělat pro změnu zdravotní pojišťovny?

  V České republice funguje celkem sedm zdravotních pojišťoven a každý si může dobrovolně zvolit, u které chce být. V průběhu života lze pojišťovny měnit, ovšem vždy maximálně jednou za dvanáct měsíců. VÍCE >>

  Pojištění zemědělců proti suchu nebo mokru by mnozí uvítali

  Zemědělcům nejvíce škodí výkyvy počasí. Jejich hrozbou je jak sucho, tak mokro v důsledku přívalových dešťů a záplav. Proto všichni zemědělci s nadějí očekávají po dlouhých letech chystaný fond, který jim umožní pojistit se proti suchu nebo mokru v době dozrávání obilí i proti jiným událostem. VÍCE >>

  Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

  Kvůli týdenní dovolené u moře nebo víkendovému poznávacímu zájezdu se nevyplatí sjednávat celoroční cestovní pojištění. Jiné to je u cestovatelů, kteří vyjíždění za hranice často a pravidelně. VÍCE >>

  Pojištění je důležité, i když pronajímáte byt

  Pronajímat byt rozhodně není bez rizika. Nájemce může přestat platit, poškodit vybavení nebo samotný byt, nebo také může způsobit škodu sousedům, kteří budou požadovat náhradu samozřejmě po majiteli bytu. VÍCE >>

  Pojištění psa uvítáte v případě nákladné léčby

  Češi jsou národem pejskařů, takže pro každého majitele čtyřnohého miláčka je dobrou zprávou, že i psa je možné pojistit. Zvláště když je pes právoplatným členem rodiny, zaslouží si tu nejlepší možnou péči. VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct