8 rad, tipů a triků jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti

Cílem tohoto článku je poskytnout několik cenných informací. Díky kterým ušetříte na pravidelných platbách za pojištění rodinného domu a budete mít kvalitně pojištěný majetek. Už jen rozhodnutí dozvědět se několik rad, jak ušetřit při sjednání pojištění, dává obrovskou možnost neplatit zbytečně předražené pojištění. Po přečtení budete mít představu, že existují způsoby, kde můžete uspořit.

Zabezpečení bytu

Chcete si pořídit zabezpečení vašeho domu či bytu? Ušetříte tak za pojištění domácnosti. Tímto opatřením se současně vyhnete problematickému vyřizování při škodní události. Certifikované bezpečnostní dveře, folie, mříže či elektronické systémy je praktické si pořídit hned z několika důvodů. Budete si moci sjednat smlouvu na vyšší částku, která přesně odpovídá hodnotě vašeho majetku (televizí, počítačů, vybavení, elektroniky, cenných věcí, obrazů, šperků, starožitností apod.). Čím více bezpečnostních prvků zkombinujete, tím budete mít výhodnější smlouvu. Nejenom že ušetříte, ale lze získat také úlevu ve výši spoluúčasti při vyřizování pojistné události. Svoji úlohu hraje také zabezpečení vašich oken, terasových, balkónových dveří, instalace alarmů a kamer. Počítejte se zabezpečením vašeho domova již při pořizování, výstavbě nebo rekonstrukci.

Vyloučení nepotřebných rizik

U některých pojišťoven lze zvolit rozsah pojišťovaných rizik individuálně podle toho, před čím chcete ochránit majetek. Zároveň si nemusíte pojišťovat rizika, která vás určitě potkat nemohou. Příkladem může být, že někde nehrozí sesuv půdy, někde je zbytečné pojišťovat záplavu a povodeň. Klient si tak pojistku může přizpůsobit, podle svých představ a hrozících rizik. Tím, že nepojistí všechno, může  ušetřit. Opakem je vyšší riziko vzniku škody, to pojišťovna může stanovit přirážku.

Spoluúčast

Výše spoluúčasti na škodě zlevní pojištění. Týká se to menších škod, u kterých je zřejmé, že rodinný rozpočet finančně příliš neohrozí. V pojistné smlouvě se ujedná částka, do které vám pojišťovna nic neuhradí. Nad tuto částku pojišťovna poskytuje pojistné plnění. Je zbytečné nechávat si proplácet škody malé a zanedbatelné. Pojištění by nás mělo ochránit před následky velkých škod, které bychom finančně neustáli.

Bezeškodní průběh

Tak jako například v povinném ručení řada pojišťoven poskytuje slevu za předchozí bezeškodní průběh pojištění. Klient tedy ušetří v případech, kdy se z jeho pojistné smlouvy nebude vyplácet škoda.

Jednorázová platba pojistného

Další slevu můžete získat při jednorázové úhradě pojistného. Roční platba je zvýhodněna oproti půlroční či čtvrtletní platbě.

Sleva za sdružené pojištění

Potřebujete pojistit nemovitost i domácnost? Je vhodné je pojistit u jedné pojišťovny. Často tak dostanete slevu za sdružené pojištění. Další výhodou je jedna platba za obě pojištění. Zaplatíte tak dohromady za pojištění domácnosti i nemovitosti.

Porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven

Porovnáváním rozsahu pojištění a cenových nabídek pojišťoven můžete ušetřit značnou část finančních prostředků. V nabídkách pojišťoven jsou velké rozdíly, a to nejen cenové ale také co do rozsahu pojištění. Tomuto tématu věnuji  v článku Na co si dát pozor při uzavírání pojištění majetku. Sledujte také akční nabídky pojišťoven, často nabízejí časově omezené slevy.

Rada na závěr

Můžete využít služeb makléře, který Vám porovná nabídky napříč celým trhem, doporučí pojistné částky a rizika na která byste měli být pojištěni. Svěřte vyřizování profesionálovi, tomu kdo na vás působí seriozním a profesionálním dojmem, kdo pojištění opravdu rozumí, kdo vám poskytne mnoho cenných rad.

Pamatujte však na to, abyste neměli majetek podpojištěný a abyste měli zahrnutá všechna rizika, která Vám hrozí.

Jsem rád, že jste dočetli až do konce. Věřím, že vám informace zde obsažené pomohli k lepší orientaci v oblasti pojištění majetku.

Pokud potřebujete nabídku pojištění, můžete k tomu využít odkaz:

Obraťte se na odborníka:
606 05 72 72
info@fajnpojisteni.cz  
Zpracujeme Vám nabídky pojištění od více pojišťoven

 

Můžete si také přečíst články, ve kterých podrobněji rozebíráme otázky, které si musíte položit před uzavřením pojištění. Rozebírám rizika, porovnávám nabídky pojišťoven a upozorňuji vás na věci, na které si musíte dát pozor před uzavřením pojištění.

 

Na co si dát pozor při uzavírání pojištění majetku

5 jednoduchých kroků k získání výhodného pojištění na nemovitost a domácnost

 

Respektujte prosím autorská práva, text podléhá autorské ochraně. Distribuce tohoto článku je možná pouze jako celku.


NOVINKY

  V jakých případech nemusí u cestovního pojištění pojišťovny platit?

  Vyjet na zahraniční dovolenou bez cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Je to užitečná věc, ovšem je třeba dodržet stanovené podmínky, aby člověk nezůstal bez plnění, které očekával. VÍCE >>

  Absurdní výluky z pojištění

  Některé výluky jsou opravdu absurdní a v anketě mezi lidi se na prvním místě umístilo „zanedbání povinnosti pojištěného“, pro jehož vítězství hlasovalo více než 14 tisíc lidí. Dalšími absurdními výlukami jsou výluka z hlediska nejednoznačné identifikace, vznik nepředvídatelných okolností, neposkytnutí vyčerpávajících informací, pojištění výrobku v záruce, karenční doba a některé další. VÍCE >>

  Při výběru havarijního pojištění buďte obezřetní

  Každý řidič ví, že bez povinného ručení nesmí na silnici vyjet. Jeho účelem je především chránit druhé účastníky provozu. Pro případ vzniku škody na vašem autě a vaší vinou je potřeba mít sjednané havarijní pojištění.

  VÍCE >>

  Střet se zvěří a pojištění: Co byste měli vědět?

  V podzimním období hrozí motoristům více než jindy riziko srážky s lesní zvěří. I v malé rychlosti může srna, ale především divočák způsobit na vozidle značnou škodu. Až se vzpamatujete z prvotního šoku a pocitu, že jste ublížili živému tvoru, začnete řešit vzniklou škodu na autě. Pomoci může havarijní pojistka a někdy i povinné ručení. VÍCE >>

  Co byste měli vědět o pojištění dětí?

  Děti jsou neposedné a není proto divu, že u nich dochází často k úrazům. Ve škole to bývá nejčastěji o přestávkách nebo při tělocviku. Rodiče často váhají, zde se vyplatí sjednat dětské pojištění na školní rok nebo i prázdniny.

  VÍCE >>

  U pojištění často sázíme na rizika, která nám nehrozí

  Pojistit si dům stojící na kopci proti povodni je zřejmým nesmyslem. Přesto řada lidí na podobná rizika sází. Nejčastěji to bývá u životního pojištění, kdy si lidé sjednají naprosto nevyhovující pojistku, pojistí si nevhodná rizika nebo se neinformují o pojistných podmínkách. VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct