Jak na pojištění chaty nebo chalupy

Vloženo: 19.11.2017 | Zobrazeno:337x

S příchodem zimy se množí případy, kdy se nezvaní návštěvníci násilně vlamují do opuštěných rekreačních objektů a kradou na co přijdou. Pokud majitel nemá svůj majetek pojištěn, nikdo mu vzniklou škodu neuhradí. Vyplatí se ovšem i pojištění pro případ škod vzniklých řáděním přírodních živlů.

 

Jak pojištění správně nastavit

Základem je vybrat z nabídek pojišťoven variantu nejvhodnější pro konkrétní typ nemovitosti. Důležité je nastavení pojistné částky a zvážení, zda pojistit jen nemovitost nebo i vybavení domácnosti. Dále zvolit odpovídající zabezpečení a ohlídat si možné výluky, které z pojistné smlouvy vyplývají. Vyplatí se také připojištění odpovědnosti z držby nemovitosti pro případ, že strom na vašem pozemku spadne na sousedovu střechu nebo taška z vaší střechy poškodí sousedovo auto.

 

Jak nastavit pojistnou částku

Nemá smysl sjednávat si pojistnou částku na vyšší hodnotu, protože pojišťovna nikdy nezaplatí víc, než činí odhadní cena nemovitosti a vy budete platit zbytečně víc. Největším problémem je však podpojištění způsobené nejčastěji tím, že klienti své smlouvy neaktualizují. Vyplatí se čas od času částku navýšit, zvlášť po rekonstrukci či přístavbě chaty či chalupy.

 

Kontrolujte, zda pojištění kryje všechna rizika

Základní pojištění zpravidla neobsahuje všechna rizika, která mohou vaši nemovitost ohrozit. Typické je to například v zimě u popraskaného vodovodního potrubí nebo u poškozené střechy pod tíhou sněhu či námrazy. U základního pojištění také nebývají zahrnuty kůlny, garáže, zahradní stavby apd. Při poškození přírodními živly bude pojišťovna zjišťovat, zda majitel u budovu dostatečně pečoval. Například zda dlouhodobě nezatékalo poškozenou střechou a v důsledku toho shnily trámy. Pak pojišťovna bude své plnění krátit, protože klient neplnil své povinnosti.

 

Sjednejte si i pojištění domácnosti

Pokud máte na chatě či chalupě cennější věci (např. elektroniku), nezapomeňte na pojištění domácnosti. Důležité je také správné zabezpečení, které pojišťovnu při sjednávání smlouvy nezajímá, ovšem v případě vykradení pak zkoumá, jak byl objekt před vykradením zabezpečen. Podle toho stanovuje maximální pojistné plnění.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
Zpět

NOVINKY

  Při výběru havarijního pojištění buďte obezřetní

  Každý řidič ví, že bez povinného ručení nesmí na silnici vyjet. Jeho účelem je především chránit druhé účastníky provozu. Pro případ vzniku škody na vašem autě a vaší vinou je potřeba mít sjednané havarijní pojištění.

  VÍCE >>

  Střet se zvěří a pojištění: Co byste měli vědět?

  V podzimním období hrozí motoristům více než jindy riziko srážky s lesní zvěří. I v malé rychlosti může srna, ale především divočák způsobit na vozidle značnou škodu. Až se vzpamatujete z prvotního šoku a pocitu, že jste ublížili živému tvoru, začnete řešit vzniklou škodu na autě. Pomoci může havarijní pojistka a někdy i povinné ručení. VÍCE >>

  Co byste měli vědět o pojištění dětí?

  Děti jsou neposedné a není proto divu, že u nich dochází často k úrazům. Ve škole to bývá nejčastěji o přestávkách nebo při tělocviku. Rodiče často váhají, zde se vyplatí sjednat dětské pojištění na školní rok nebo i prázdniny.

  VÍCE >>

  U pojištění často sázíme na rizika, která nám nehrozí

  Pojistit si dům stojící na kopci proti povodni je zřejmým nesmyslem. Přesto řada lidí na podobná rizika sází. Nejčastěji to bývá u životního pojištění, kdy si lidé sjednají naprosto nevyhovující pojistku, pojistí si nevhodná rizika nebo se neinformují o pojistných podmínkách. VÍCE >>

  Vypovězení pojistné smlouvy: Jak na to?

  Nejste-li spokojeni se svou pojišťovnou a chcete přejít k jiné, nezbývá, než stávající pojistnou smlouvu vypovědět. Pokud jste se doposud o obsah pojistné smlouvy nestaraly, pojistku neaktualizovali a neznáte ani smluvní podmínky, můžete být při předčasném ukončení smlouvy překvapeni, že rozvázat smlouvu s pojišťovnou není vůbec snadným krokem. VÍCE >>

  Úrazové pojištění a adrenalinové sporty

  Často užíváme rčení „Sportem ku zdraví“. Paradoxem ovšem je, že právě při pohybových aktivitách dochází velmi často k závažným úrazům.

  VÍCE >>

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

 • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
 • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
 • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct