Povinné ručení motocyklů

I motocykly musí mít dle zákona uzavřeno povinné ručení. Cena povinného ručení není nikterak vysoká a pohybuje se u malých motocyklů do několika stokorun. U silnějších motocyklů s vyšším obsahem cena nepřesahuje několik tisíc korun. Samozřemě i u této kategorie jsou v cenách a poskytovaných službách velké rozdíly. Pojišťovny zohledňují např. místo bydliště, stáří motocyklu, věk řidiče a také bonusy za dřívější bezeškodní průběh.

Do této kategorie se zahrnují dvoukolová motorová vozidla. Spadají sem všechny motocykly, mopedy, mokiky, skútry, kola s pomocným motorkem, motorové koloběžky, sidecary, motorové tříkolky a někdy též i motorové čtyřkolky.

Silnou motorku pojistíte u Slavia

Pojištění motocyklů se obvykle počítá podle objemu motoru. Každá pojišťovna má svoje sazby. Slavia má však výhodu pro silnější motocykly, protože má jedu sazbu pro všechny s objemem větším než 350 cm2. Kdykoliv k nám příjde klient se silnou motorkou, výjde mu nejlépe Slavia.

Historické a starší motocykly u ČPP

Pojišťovna ČPP má pro starší vozidla zvlášť sníženou sazbu. Jakmile je pojišťovaný motocykl či automobil vyrobený před rokem 1980, tak je cena 1/4 běžného pojistného. Pro vozidla s průkazem historického vozidla je to dokonce 1/10 běžného pojistného.

Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklů je poměrně drahé. Se stejnou pojistnou částkou vychází o dost dráž než pojištění osobních automobilů. Proto si to klienti často rozmyslí. Vhodné je to však, pokud je motocykl skutečně často využíván, např. v autoškole. Výhodné havarijní pojištění motocyklů nabízí Kooperativa, navíc bez přirážky pro autoškoly.


NOVINKY

PROČ
POJIŠTĚNÍ
OD NÁS

  • Porovnáme pojištění od více pojišťoven.
  • Vybereme nejvýhodnější pojištění.
  • Máme zkušenosti a umíme poradit s nastavením pojištění.
pojišťovna AllianzČpp pojišťovna pojišťovna KooperativaČSOB pojišťovna pojišťovna Uniqapojišťovna Slavia Hasičská vzájemná pojišťovnapojišťovna Generali pojišťovna Unionpojišťovna Direct