Jaký druh cestovního pojištění zvolit na lyžování?

Jaký druh cestovního pojištění zvolit na lyžování?

To záleží především na tom, co všechno budete při lyžování provozovat a kde budete lyžovat. Pokud hledáte nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění, jednoduše Vám online porovnáme cestovní pojištění. Pro začátek se dá s určitostí konstatovat, že bez řádně uzavřené pojistky na lyže do zahraničí vůbec nevyrážejte. Mohli byste potřebovat lékařské ošetření, které je často v zahraničí mnohem nákladnější než u nás. Mohli byste na sjezdovce způsobit jinému lyžaři škodu v podobě úrazu nebo rozbití drahého vybavení. A že riziko takových případů na sjezdovce je výrazně vyšší než v běžném životě snad nemusím psát. Před tímto vším i mnohem více vás ochrání cestovní pojištění.

Lyžování na sjezdovkách

Nejčastěji se lyžuje nebo jezdí na snowboardu na vyznačených trasách. V takovém případě nesmíme zapomenout na připojištění zimních sportů (sportovní připojištění). V našem případě Slavia pojišťovna i Union pojišťovna kryje škody při těchto aktivitách. Za toto riziko si však musíme připlatit. 

Freeride a podobné sporty

Opravdový milovník zimních sportů, který provozuje např. lyžování mimo vyznačené trasy, freestylové či freeridové lyžování, skialpinismus, snowkiting, heliskiing, jízdu na bobech nebo na skibobech stojí před otázkou, které pojištění bude jeho aktivity krýt. Union pojišťovna tyto sporty pojistí bez výjimky a za slušné peníze. Navíc pokud si připojistíte tyto rizikové sporty, máte automaticky pojištěny všechny sporty. Nemusíte mít tedy strach, že v zahraničí změníte plán a místo skialpinusmu vyrazíte po ledovci na nějakou čtyřtisícovku a budete lézt po skále za pomoci jistících prostředků.

Pojištění odpovědnosti

Pokud si chcete užít lyžovačku bez starostí. Sjednejte si i odpovědnost za škodu. Ze zkušeností pojišťoven vyplývá, že častá je situace, kdy český lyžař na svahu srazí zahraničního a způsobí mu zranění. V takovém případě se poškozený nezřídka hlásí o újmu, která mu byla způsobena. Nikdy bych nevyrazil na hory bez odpovědnostního pojištění.

Na závěr

Máme zkušenosti s tím, že cestovní pojištění ke kreditní kartě je na lyžování nevhodné. Pokud chcete mít opravdu jistotu, nabízíme cestovní pojištění na lyžování od 20 Kč / den pro dospělého na Slovensko a za 24 Kč / den pro dospělého pro ostatní evropské destinace. V tomto balíčku jsou zahrnuty veškeré zimní aktivity i mimo sjezdovky. Připlatíte-li si i za odpovědnost bude vás balíček na Slovensko stát 24 Kč na den a po Evropě 27 Kč / den. Pro freeridové nadšence máme balíček za 44 Kč / den, který v sobě zahrnuje mj. i technickou pomoc při záchranné akci. Toto nejlepší cestovní pojištění na lyže na celém trhu jsme vyjednali u Union pojišťovny


U nás můžete smlouvu ihned zaplatit. Platbu lze provézt platební kartou, převodem z účtu nebo rychlou online platbou. Zkrátka velice jednoduché srovnání cestovního pojištění.