Pojištění do zahraničí

Pojištění do zahraničí

Odjezd z České republiky bez pojištění do zahraničí se může pěkně prodražit. Znám příběh jednoho klienta, který si uzavřel cestovní pojištění do Španělska před odjezdem na hory. Smlouvu si uzavíral online na našich stránkách. Jako pokaždé se svědomitě připravil na cestu. Do svého batohu, který celých 20 dní nosil na zádech, nezapomněl přibalit všechny důležité věci, které jsou nutné pro takovou cestu. Jeho dvacetikilový batoh obsahoval spacák, karimatku, stan, nějaké to oblečení, vařič, čelovku a podobné věci. Samozřejmě si s sebou vzal na pořizování krásných zahraničních scenérií fotoaparát, dále telefon, peněženku s platební kartou, hotovostí a doklady. Týden před odjezdem si také uzavřel cestovní pojištění. A proto že nešetřil, uzavřel si smlouvu s vyššími limity pojistného krytí, s odpovědností, úrazovým pojištěním a pojištěním zavazadel. Takto vyrazil. 

Dva týdny si užíval v krásných Pyrenejích svoji dovolenou naplno bez jediného problému. Potom nastala situace, kdy ho oslovil mladý zahraniční pár, aby je vyfotil jejich fotoaparátem u vodopádu. Náš známý je vášnivý fotograf, chtěl aby fotografie vypadala co nejefektněji a šel s fotoaparátem co nejbíže k řece. V tu chvíli uklouzl a spadl do řeky, samozřejmě i s fotoaparátem. Nemusím snad psát, že se fotoaparát již nepodařilo zprovoznit. Díky tomu, že měl u pojištění do zahraničí uzavřenou i odpovědnost za způsobené škody, mohl tuto svoji neopatrnost uplatnit z cestovního pojištění. 

Další problém začal očekávat ve chvílích, když se mu začali "ozývat zuby". Nejdříve to byla snesitelná občasná bolest, kterou přecházel přibližně dva dny. Třetí den již musel řešit velký problém, protože cítil jak má od zubů oteklou půlku obličeje. Vyhledal tedy v zahraničí zubní ordinaci. Ještě před ošetřením se prokázal kartičkou cestovního pojištění. Jeho zánět mu ošetřili. Nicméně za ošetření zaplatil v hotovosti v přepočtu několik tisíc korun. Doklady od ošetření si uschoval a předložil je po příjezdu své pojišťovně, a ta mu je proplatila. Náš známý tak uplatnil během jednoho zahraničního pobytu dvě škody a to z léčebných výloh a z odpovědnosti. S rychlostí likvidace i se samotnou likvidací byl spokojen a pokaždé, když jede do ciziny, jako nedávno do Thajska. Tak si uzavírá na našich stránkách cestovní pojištění do zahraničí online

Kam se nelze do zahraničí pojistit 

Do zahraničních destinací, kde probíhají válečné události nebo občanské války Vás pojišťovny běžně nepojistí. Ani naše cestovní pojištění není pro tyto účely určeno. Stejně je tomu i při nevyhlášené válce, akcích cizího nepřítele. Pojistné podmínky mají dále výluky spojené s vojenským pučem nebo násilným uchopením moci, povstáním, revolucí, občanskými nepokoji či vzpourou a teroristickou činností či útoky. Naše sjednávané pojištění od Slavia pojišťovny nemá výluku na teroristické útoky pouze na léčebné výlohy.